День морської піхоти: у бронежилетах з автоматами 6 км смуги перешкод

Сніг, температура повітря – 0 градусів, трохи тепліша – вода у річці Інгул. У таких умовах понад 100 матросів 1-го окремого батальйону морської піхоти виборювали право носити чорний берет.
Отримати чорний берет і право називатись морським піхотинцем непросто. На хлопців у важких бронежилетах і з автоматами чекали 6 кілометрів смуги перешкод. Вони десантувалися у воду, мокрими присідали і віджимались, долали кучугури, умовно воювали на полі і посеред будинків, штовхали багатотонну вантажівку.
Тих, хто перепони не подолав – немає. Хлопці працюють у командах. Якщо впав – тобі допоможуть.
Після майже трьох годин напруженої роботи, 20-річний матрос строкової служби Давід Ельвард першим подолав фінальний етап: 50 метрів повзком під колючим дротом по багнюці.
Традицію заснували у 1995 році. Право проходження смуги перешкод треба заслужити. Його отримують лише найкращі бійці. У командах – армійці від 20-ти до 40-ка років. Здебільшого контрактники, які вже мають бойовий досвід.
Читайте: День інженерних військ: розміновують місцевість, прокладають нові шляхи
Разом із чорним беретом військовослужбовці отримують право на спеціальні шеврони з символом сили і спритності – головою вовка.
Нагадаємо, 17 листопада в Україні відзначатимуть Міжнародний день студента.