Укр Рус
Статті
Статті
, Відеоредактор

Латинський алфавіт в Україні: коли можуть ввести і чому

алфавіт

Міністр закордонних справ Павло Клімкін на сторінці у Facebook закинув ідею – ввести паралельну абетку нарівні із кирилицею.

Про латинський алфавіт українці інколи і так згадують. Але тільки якщо потрібно написати довге  смс  – так більше літер вміщається. Або коли подають документи для виїзду закордон в іноземні консульства. Але латиниця, виявляється,– це ще й спосіб розкрутити за кордоном українську.

Для іноземців, половина звичних нам кириличних букв і дійсно схожі на ієрогліфи.

Зараз дивляться

Щоб стати зрозумілішими на Заході, чимало українських брендів вже давно використовують латиницю.

Дмитро Савченко співавтор першої в Україні книжки написаної латиницею. Вважає, що нам слід повторити шлях Сербії. Там вже давно існують паралельно два алфавіти.

На пострадянському просторі подекуди кирилиця також відходить у минуле. Спочатку в Азербайджані,Молдові, а торік і в Казахстані. Політологи пов’язують це із намаганням уникнути впливу Москви.

Читайте: В Україні вводять нові акцизні марки для алкоголю й тютюну

Правда, у Казахстані вже виникли певні проблеми. Чимало казахських звуків важко передати за допомогою нового алфавіту. А деякі слова просто звучать непристойно для слов’янського вуха.

Експерименти з латиницею йдуть вже не перший рік. «Юрко Зелений» – так себе називає один із авторів нового латинізованого українського алфавіту. Каже його версія простіша і зрозуміліша.

Спроби перейти на латинський правопис в Україні були ще з часів Речі Посполитої. Це робили деякі галицькі письменники. Латиницею спеціально для поляків, навіть переписав один із своїх творів патріарх української літератури Тарас Шевченко.

Більшість навіть не хоче чути про те, що знову доведеться сідати за підручники.

Книговидавець Віталій Капранов не бачить сенсу в латинізації. Адже, каже – ще навіть українізація не закінчилась.

Нагадаємо, що президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв підписав указ про відмову від кирилиці та поетапний перехід на латинський алфавіт до 2025 року.

Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка