Ще 10 людей вдалося повернути з російського полону, серед них – Наріман Джелял

Україні вдалося повернути з російського полону ще 10 наших людей. Серед них – заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, захоплений у Криму ще у 2021 році.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Звільнені з полону 28 червня
Додому повертається мистецтвознавиця та наукова співробітниця Горлівського художнього музею Олена Пєх, яку окупанти з 2018 року тримали в ув’язненні.
Ще один політичний бранець Валерій Матюшенко був затриманий окупаційними військами на Донеччині ще у липні 2017 року, згодом незаконно ув’язнений до 10 років позбавлення волі.
Вдалося повернути двох отців-редемптористів, священників Української греко-католицької церкви Богдана Гелету та Івана Левицького, яких 16 листопада 2022 року взяли у полон у Бердянську за опір окупантам.
Як зазначає Українська греко-католицька церква, спочатку їх заарештували, а потім підкинули до храму якісь військові речі та звинуватили в незаконному зберіганні зброї. Надходили дані, що їх нещадно катують, щоб вибити зізнання у злочині, якого ті не скоювали.
Певний час про них не було жодної інформації. Однак у травні вдалося отримати звістку, що вони живі, тому є надія на їхнє звільнення. 28 червня цей день настав, зазначають в УГКЦ.
Україні також вдалося повернути декількох цивільних громадян, незаконно затриманих і засуджених в Білорусі.
Серед них – Микола Швець, якого білоруська влада звинуватила у підриві російського військового літака далекого радіолокаційного виявлення А-50 на аеродромі в Мачулищах.
Також повертаються додому Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова.
– Усі вони вже звільнені та вдома – в Україні, – наголосив президент Володимир Зеленський.
Глава держави відзначив зусилля Ватикану заради того, щоб повернути додому цих людей із російського полону.
Як зазначають у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, сьогодні завершився 53-й обмін, який розпочався 25 червня з визволення 90 захисників.
Всього у межах 53-го обміну вдалося повернути додому 100 українських громадян. Загалом із російської неволі вже звільнено 3310 людей.
Затримання Нарімана Джеляла
Ще у 2021 році кримськотатарського активіста Нарімана Джеляла російські силовики вивезли з власного будинку в селі Первомайське після проведення обшуків.
Певний час його місцеперебування залишалося невідомим. Згодом глава Меджлісу Рефат Чубаров заявив, що Нарімана Джеляла відвезли до псевдоуправління ФСБ Росії у Республіці Крим і місті Севастополі.
Згодом псевдосуд Криму оголосив вирок Наріману Джелялу, якому незаконно призначили до 17 років позбавлення волі у колонії суворого режиму зі штрафом 700 тис. рублів та обмеженням волі на 1,5 року.
Фото: Представництво президента України в Автономній Республіці Крим