Це не дуже приємно: Зеленський висловився щодо розмови Путіна та Трампа

Президент України Володимир Зеленський заявив, що для нього не дуже приємним є те, що президент США Дональд Трамп спочатку провів розмову з кремлівським диктатором Володимиром Путіним.
Про це Володимир Зеленський сказав у коментарі журналістам під час свого візиту на Хмельницьку АЕС.
За його словами, Україна не прийматиме будь-які двосторонні мирні переговори без участі Києва.
Розмова Зеленського з Трампом
Очільник держави зазначив, що не вважає, що дзвінок Трампа Путіну був пріоритетом.
– У розмові він (Дональд Трамп — Ред.) не сказав, що Путін і Росія була в пріоритеті. Ми довіряємо цим словам… Тому я не сприймаю, що цей дзвінок був пріоритетом. Звичайно, це не дуже приємно, — сказав Зеленський.
Президент у розмові із Дональдом Трампом наголосив, що для України важливі сильні гарантії безпеки, а їх може дати лише членство в НАТО. Так, очільник держави розповів, що майже годину розмовляв із Трампом, обговорили багато тем. А ось про НАТО не говорили.
– Ми говорили багато про що. Вони вражені нашими діями, діями наших військових, наших цивільних. Про НАТО ми не говорили. Я сказав, що без гарантій безпеки це просто неможливо, – сказав Зеленський.
Трамп своєю чергою повідомив Зеленському деталі його розмови з кремлівським диктатором. Володимир Путін тоді сказав Трампу, що нібито хоче закінчення війни. Зеленський у відповідь зауважив, що для нього Путін залишається воєнним злочинцем.
– Ви розмовляєте з Путіним, як із лідером держави Росія. А я думаю про нього, як про ворога. Мені здається, що я в більшій реальності перебуваю. І тому я йому не довіряю. Я сказав Трампу: Якщо ви змусите його (Путіна, – Ред.) закінчити справедливо для нас війну, то слава Богу! Ми всі цього хочемо. Але я не вірю, що це так дуже легко зробити, – зауважив Зеленський.
Гарантії безпеки для України
У розмові з американським президентом Володимир Зеленський ще раз наголосив, що Україна не бачить гарантій безпеки для себе без США.
– Я знаю, що американці не хочуть бачити нас в НАТО. Це буде дуже складно для нас. Але скільки у нас варіантів? Може бути ceasefire (режим припинення вогню, – Ред.), у нас уже був ceasefire – продуктове перемир’я в Чорному морі – але вони все одно зірвали. Вони будуть зривати все у будь-якому разі. Тому без гарантій безпеки не можна, – наголосив президент Володимир Зеленський.
А для України гарантії безпеки – це членство в НАТО, сильна зброя, ракети, заявив президент. В іншому випадку тоді НАТО треба будувати в Україні. А для цього потрібна західна зброя, контингент від європейців та американців не 5-7 тис., а 100 тис. осіб. Це для країн НАТО дуже великі витрати, тож дешевше буде прийняти Україну, підсумував Володимир Зеленський.
Нагадаємо, що 12 лютого Трамп провів телефонну розмову з російським диктатором Путіним.
