Багато в чому правила гри для прозорого ринку кує комітет Гетманцева – Молчанов

Завдяки комітету Гетманцева Зеленський зможе послатися на ряд законів, які приваблять американський бізнес в Україну, та назвати нашу державу країною ф’ючер.
Про це у своєму блозі на порталі Кореспондент пише заступник директора Українського інституту політики Кирило Молчанов.
На переконання політичного експерта, ефективність переговорів президентів України та США багато в чому залежатиме від реальних зрушень в економіці та результатів антикорупційних реформ, кінцева мета яких – зародження привабливого інвестиційного клімату в Україні.
– Інвестиційна привабливість залежить від багатьох факторів, включно з верховенством права щодо доступу бізнесу до чесного правосуддя, недоторканністю приватної власності, горезвісною боротьбою з корупцією і ще масою параметрів, – стверджує аналітик, роблячи особливий акцент на фіскальному аспекті як основному каталізаторі сприятливого інвестиційного клімату на українському ринку.
Молчанов вважає, що завдяки активній законотворчій роботі профільного Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, очолюваного Данилом Гетманцевим, Володимир Зеленський їде в США не з порожніми руками.
Наприклад, набуття чинності Закону України Про платіжні послуги № 1591-ІХ, прийнятого парламентом 30 червня 2021 року.
Згідно з ним, створюються умови для впровадження в Україні відкритого банкінгу (Open banking), який об’єднає різних постачальників платіжних послуг і технологічні платформи в платіжну екосистему і відкриє дорогу в Україну системі Pay Pal, настільки важливій для розвитку інтернет-сервісів.
Молчанов констатує, що новина припала абсолютно всім підприємцям до смаку: була організована і проведена реформа податкової відповідальності, тому тепер тільки за наявності провини, яку зміг довести податківець, платника зможуть притягнути до відповідальності.
Найбільш важливе для єдинників – підняли ліміти з оборотів зусиллями того ж профільного комітету.
Тепер ліміти доходу, які дозволяють платникам перебувати на єдиному податку, становлять для першої групи – до 1 млн грн, для другої групи – до 5 млн грн, для третьої групи – до 7 млн грн.
– Проти цієї ініціативи ФОПи точно не вийдуть протестувати, а тільки скажуть дякую. Прийняті антиофшорні правила BEPS – введена прискорена амортизація і збільшена вартість основних засобів. Загалом, якщо систематизувати вищесказане, то розумієш, що в профільному комітеті якраз і ведеться боротьба зі схемами, щоб олігархи і внутрішні ділки не були рівніші рівних перед іноземними інвесторами, – говорить Кирило Молчанов.
Заступник директора Українського інституту політики резюмував, що найчастіше Слуги народу заслужено піддаються аргументованій критиці, докорам у непрофесіоналізмі, популізмі й дилетантстві, проте косити всіх під одну гребінку було б помилково і недалекоглядно.
– Там є і грамотні кадри, за яких, наприклад, на зустрічах з американським істеблішментом президенту Зеленському буде не соромно, – підсумував Молчанов.
Фото: Кирило Молчанов