У Верховній Раді готують законопроєкт про демобілізацію – що відомо

18 червня Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки провів засідання щодо підготовки законопроєкту про демобілізацію.
Для цього участь у засіданні взяли представники Міноборони та Генштабу ЗСУ.
Враховуючи, що демобілізація – похідна від мобілізації, спочатку члени зборів заслухали доповідь про темпи та результати дії закону про мобілізацію, який набув чинності 18 травня.
Демобілізація в Україні – від чого залежить
У Генштабі зазначають, що закон 10449 вкрай позитивно позначився на мобілізації до лав ЗСУ.
Незабаром це допоможе досягти такої укомплектованості українських бригад та підрозділів, що дозволить розробити стійкі механізми ротації, а в наступній перспективі – і демобілізації.
В результаті глава комітету Олександр Завітневич доручив подати законопроєкт про демобілізацію не пізніше жовтня поточного року.
Мобілізація в Україні 2024 – які проблеми
Члени Комітету Верховної Ради порушили й проблеми, пов’язані з мобілізацією:
- бронювання, зокрема працівників підприємств оборонно-промислового комплексу. Інженери, технологи, конструктори, які мають унікальні знання та досвід, проте бронювання затримуються, а отже, держава втрачає фахівців. Комітет готує законодавчі зміни для вирішення цього питання.
- робота ТЦК, зокрема резонансні затримання військовозобов’язаних, яких буквально заштовхують у мікроавтобуси. Комітет готує відповідні листи до ДБР, оскільки такі підходи до мобілізації неприпустимі.