Студенти штурмують ринок праці. За день можна заробити тисячу гривень (+відео)

Без освіти, навичок і досвіду – таких працівників нині готові брати на роботу підприємства.
Щоправда підробіток – сезонний, і зазвичай – неофіційний. Роботодавцям найбільше потрібні кур’єри, офіціанти, аніматори та промоутери. Головна вимога – бажання працювати.
Майбутній економіст Олена поки – вуличний промоутер. Під палючим сонцем чи холодним дощем роздає водіям рекламні листівки. Щодня намагається працювати не менше шести годин.
«За годину ми отримуємо 25 гривень. Тобто скільки ми постоїмо, стільки й заробимо. Вистачає на все, якщо постояти довше», – розповідає студентка.
А ось другокурснику-кондитеру нікуди ходити не треба. Роман торгує напоями на стаціонарному місці. І так щодня з 10 до 8 вечора. Зарплата залежить від кількості проданого. Хоч і втомлюється, та за день має свої 150 гривень.
«Я заробляю десь 4 тисячі в місяць. На витрати, телефони, відпочити піти завжди потрібні гроші», – каже Роман.
Майбутній лікар Нура нині – і за касира, і за контролера на дитячих атракціонах. З одним вихідним у тиждень отримує фіксовану зарплату – 4 тисячі гривень. Співбесіду з роботодавцем пройшла без проблем. Адже вимоги до неї були мінімальні.
«Просто посміхатися, нормально розмовляти з клієнтами. Там діти – завжди треба посміхатися, по сюсюкати з ними – і все», – каже дівчина.
Та найприбутковіша робота влітку в офіціантів – кажуть у рекрутинговому агентстві. На чайових вони можуть заробити до тисячі гривень за день. Більший заробіток лише за кордоном.
«Якщо людина виїжджає закордон аніматором – це близько 700-800 доларів на місяць. Якщо брати Європу – в середньому до півтори тисячу євро на місяць», – каже керуючий партнер рекрутингового агентства Анна Толкач.
Та фахівці попереджають: обираючи підробіток за кордоном, варто все ретельно перевірити й уважно вивчити контракт, аби було за що повернутися додому.
Підробіток в Україні менш ризикований, але 80% молоді працює неофіційно, тож усе залежить від доброї волі роботодавця.
//ICTV