Мобілізація Харківщини: до військкоматів приходять навіть жінки та пенсіонери (відео)

Дев`ята ранку, кілька десятків чоловіків під стінами військкомату. На мобілізацію на Харківщині прийшли добровольці і ті, хто отримав повістки.
Максим Губін залишив роботу і за власним бажанням йде в прикордонники. Ця лінія оборони – перша і найнебезпечніша. Втім, доброволець цього не боїться.
«У принципі, ми розуміємо, що ситуація в країні досить складна, у будь-який момент ситуація може загостритися аж до якихось там військових дій з боку Росії. Оскільки ми всі добре знаємо, що поруч на кордоні з Харковом розташовуються війська», – каже чоловік.
Лікарі перевіряють тиск, серце, легені – і кажуть, чи може служити мобілізований.
Колишні миротворці, військові запасу, жінки з медичною освітою – за власним бажанням – за тиждень до військкомату прийшли кілька сотень добровольців. З них понад половина не підходять за віком чи станом здоров`я.
Євген Іванович раніше керував військовою частиною, після оголошення мобілізації до військкомату приходить вдруге. Та через вік на службу не беруть.
«Зрозумійте мене правильно, я не з матеріальних якихось спонукань, мені зарплату платити не треба, мене годувати не треба! Звичайно, якщо ми будемо десь в польових умовах, там їдальні немає ніякої, я буду за кожен день платити гроші зі своєї пенсії», – каже підполковник у відставці.
Чоловік, який з росіянами пліч-о-пліч ліквідовував наслідки катастрофи на ЧАЕС і землетрусу у Вірменії, не міг уявити, що саме вони стануть окупантами рідної землі.
Востаннє мобілізація була у 86-му, в час Чорнобильської аварії. Військові згадують – тоді довелося швидко реагувати та комплектувати військкомати. Адже у багатьох не було навіть медсестер.
«Теоретичні питання практично не відпрацьовувалися протягом останніх років, тому зараз доводиться докладати максимум зусиль, щоб найбільш оптимальним шляхом досягти того результату, який вимагає від нас Міністерство оборони», – каже заступник військового комісара Харківської області Юрій Калгушкін.
Служитимуть солдати Національної гвардії на Харківщині, а прикордонників можуть відправити в інші області. Вже нині.
//Тетяна Доцяк, «ФАКТИ», ICTV