130 дітей-письменників країни зібрались на літфест в Чернівцях

130 дітей-письменників країни зібрались на літфест в Чернівцях

Загалом журі ознайомилось більш ніж з 1000 дитячих віршів, есе, та, навіть, науково-популярних творів. 130 фіналістів отримали можливість на фестивалі зустрітися та перейняти досвід у дорослих успішних письменників з різних країн. Засновником проекту виступив БФ Я майбутнє України.

130 дітей-письменників країни зібрались на літфест в Чернівцях Фото 1

Зокрема, на фестивалі відбулася дискусія про місце нон-фікшену у сучасній літературі. На питання публіки відповіли автори книг проекту ЛакіБукс, спільної ініціативи IT-компанії  Lucky Labs та благодійного фонду Я майбутнє України. Андрій Тужиков (Коротка історія технологій, або як зрозуміти свій гаджет) і Аліна Штефан (Літо довжиною в ДНК) майже дві години ділилися з учнями премудростями письменницької справи.

Зараз дивляться

– Мене надихає те, як швидко розвиваються технології. Процессор у моєму мобільному у 10 000 разів потужніший за той компьютер, що підняв Аполлон 11 у космос. Я можу дістати крихітну річ із кишені і у лічені хвилини дізнатись будь-яку інформацію у світі. Я не знаю, як це може не дивувати, – поділився Андрій Тужиков.

Аліна ж розповіла про те, як розпочати працювати над книгою і не здаватись на нелегкому шляху:

– Для мене будь-яка книга починається з мрії. І нон-фікшн не виняток. Ти щось дізнаєшся, знаходиш інформацію, і в тебе з’являється мрія, якою хочеться ділитися з іншими, і самій дізнатись більше. А далі шлях може бути дуже різний – у мене були тексти, які два роки чекали свого часу, а потім ними зацікавились одразу два видавці. Головне – не здаватись і вірити у свою мрію.

Під час дискусії говорили не тільки про літературу. Микита з Харкова поцікавився, як автор книги про гаджети ставиться до негативних наслідків їхнього використання:

– Мені дуже подобаються гаджети, комп’ютери, технології, та мене хвилює питання залежності від них. Тому я про це спитав. Адже люди стали мало спілкуватись один із одним, і вважати те, що відбувається у електронному світі важливішим за реальний. Деякі, навіть, не читають книжки, тільки пости у соцмержах.

Андрій Тужиков погодився із побоюваннями хлопця та підказав декілька програм-лайфхаків, які дозволять регулювати час перебування у мережі.

Микита – один із 130 учнів, чиї роботи пройшли до фіналу першого дитячого літературного конкурсу. Гран-прі від фонду Я майбутнє України отримали дві збірки віршів – переселенки із Стаханова Комякової Оксани Сніг має сльози, та Ганни Писаренко з Авдіївки Спогади та мрії дівчинки Ганнусі.  А спеціальний приз від проекту ЛакіБукс отримає Артем Кривцов із Миколаєва, що написав науково-популярну книгу про нумізматику.

Чернівці
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка