, редакторка стрічки

Бій з корупцією за 140 тис. – хто і як воює з хабарниками та скільки у чиновників кешу

Під тиском Європи та США Україна створила низку антикорупційних органів – НАБУ, НАЗК, САП. Та поки важко пригадати, кого посадили і покарали. Одні встигли втекти, іншим це зробити допомогли…

За вивіскою нових структур поки майже не проглядається політична воля влади припинити розкрадати країну. Саме 2016-го наші чиновники оприлюднили свої статки.

НАБУ – Національне антикорупційне бюро та САП – Спеціалізована антикорупційна прокуратура – мали здолати корупцію в верхах. Риба ж гниє з голови. Детективи взялися за всіх VIP-корупціонерів і справи, де суми сягають понад 500 мінімальних зарплат. На початку року це було 750 тис. грн, нині – 1 млн 500 тис. грн.

Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро:

– Боротьба з корупцією у вищих ешелонах влади. Нам підслідні корупційні злочини, які скоюються колишніми президентами України, членами парламенту, уряду.

Артем Ситник з усіма доплатами заробляє понад 120 тис. грн на місяць.

Назар Холодницький, який керує спецпрокуратурою, – понад 140 тис. грн.

Серед гучних затримань – на гачку одіозний суддя-городник Микола Чаус. Хабар 150 тис. “зелених” служитель Феміди поклав у банки. Трилітрові. І закопав на дачній ділянці. Його скарб і розкопали детективи НАБУ. Однак арештувати підозрюваного не змогли через суддівський імунітет. Верховна Рада тоді була на канікулах. Поки депутати зібралися – Чаус накивав п’ятами до анексованого Криму.

Упіймався й одеський суддя Олексій Буран, погорівши на хабарі 500 тис. грн. Обшук на його віллі нагадував голлівудський бойовик. …Врешті, Буран утік крізь вікно, залишивши вдома зброю та півмільйона гривень.

Олександр Онищенко – чи не найбільша риба НАБУ. Через його махінації з газом країна втратила майже 3 млрд грн, стверджують антикорупціонери. Та схопити підозрюваного завадив мандат. Поки депутати його відбирали, слуга народу, хоч і обіцяв не тікати з України, дав драпака й опинився у Лондоні.

Декларації. 7,5 млрд грн готівки тримають удома народні обранці та їхні родини.

Найбагатша фракція – Блок Петра Порошенка. Її депутати мають майже два і сім мільярда гривень кешу. А рекордсмени за заначками – брати Дубневичі. У них на руках 700 млн грн. А також – вражаюча кількість нерухомості: 23 будинки та 69 квартир.

На другому місці – В`ячеслав Константиновський. Саме той, що перед виборами продав свій Rolls-Royce за 2,5 млн грн, аби піти на фронт. Він має 400 млн грн готівки. І цілий рік орендує апартаменти в Єгипті.

І прихильники, і противники декларування визнають: це безпрецедентний крок української влади. І навіть, якщо він не матиме швидких наслідків, у майбутньому такий прискіпливий моніторинг стане надійним бар’єром для багатьох.

Нагадаємо, Факти ICTV пригадали усі найважливіші події 2016 року та їхній розвиток.

Оксана Коваленко, Факти ICTV.

Також дивіться:

Два фронти “Другої світової” війни на Донбасі – 2016-й очима журналістів

Рік 2016-й: прощання з грузинами у владі, шатун і слуги народу без імунітету

За що держава платила мільярди у 2016-му і скільки вам заплатять у 2017-му

Бурштин робить із людей варварів: як Рівненщина стала Марсом, а Карпати лишаються без лісу

Криваві розстріли та фатальні помилки копів у 2016-му: чому міліція не стала поліцією

Три “П”, що перевернули світ у 2016-му

Провал на Євро, застій Кличка і 117 успіхів паралімпійців у Ріо – спорт України у 2016-му

2016: українці забирають премію MTV, на сцені – Гриби, у кіно – 30 наших фільмів

Артем Ситник, Корупція, НАБУ
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка