, Відеоредактор

Киргизстанський Чорнобиль: які хвороби викликає та можливі наслідки

Киргистанський Чорнобиль – за колючим дротом звалища радіоактивних відходів у шахтарському місті Майли-Суу. Його заснували 1946 року за таємною радянською програмою видобутку урану, з якого виробляли боєголовки для ядерних ракет. Руду добували понад 20 років. І за цей час утворилося понад 2 млн. кубометрів шлаку, який просто закопали на гірських схилах. Тонни радіоактивних відходів тут і досі.

Тунель шахти нагадує кадри з фільму жахів. Лічильник Гейгера показує надзвичайно високий рівень радіації.

Дивіться: Нечистоти в річку, потім в Чорне море: екологічна катастрофа на Закарпатті

У 58-му після рясних дощів одну з дамб на хвостосховищі прорвало. Радіоактивні відходи потрапили у ґрунти. Тоді цю катастрофу засекретили. Відтоді місцеві мешканці часто хворіють, у більшості є проблеми з щитовидною залозою, рівень онкозахворювань в рази вищий, ніж загалом у Киргизстані. Мешканцям Майли-Суу влада запропонувала виїхати з небезпечного району, але жодної допомоги людям не запропонували, тому і залишаються у забрудненій радіацією рідних домівках.

Зоною екологічної катастрофи місто називають європейські організації і тому збирають гроші на утилізацію небезпечних відходів. Їх необхідно перемістити у безпечні сховища – інакше весь регіон може забруднитися радіацією і тоді грошей на порятунок потрібно буде в рази більше.

Факти ICTV раніше писали про те, що природні катастрофи посиляться. ООН радить змінити стандарти побудови житла.

відходи, екологічна катастрофа, Киргизстан, Уран
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка