Статті

Ні агресії РФ, Північний потік-2 і перспективи членства України – підсумок саміту НАТО

У Брюсселі завершився саміт НАТО, який не приніс Україні програми розширених можливостей, але вкотре підтвердив: двері Альянсу лишаються відкритими для країн-аспірантів.

Грузія була трохи більш успішною – їй на словах уже пообіцяли членство, водночас Україна зробила прорив на дипломатичному фронті і все-таки змогла організувати зустріч Петра Порошенка із американським президентом Дональдом Трампом.

Лідери говорили принаймні 10 хвилин у залі засідань Північноатлантичної ради – особливо такі перемовини були важливі перед зустірччю Трампа – Путіна, яка відбудеться наступного понеділка.

У Брюсселі – спекотно. Саміт мало не зірвався – через Трампа.  Той раптово перервав роботу Альянсу – і, фактично, зайнявся шантажем. Мовляв, Штати переплачують за видатки НАТО. Врешті, саміт поновив роботу і НАТО не розвалилось.

Аби усвідомити феномен Трампа, варто відчути  ажіотаж навколо його прес-конференції. Журналісти не вміщаються у прес-центрі, прикипають до телевізорів і чекають надворі.  Багато питань – про Росію і майбутні перемовини  із Путіним у Гельсінкі і  про Крим.

ДивітьсяСаміт НАТО 2018: на що розраховувати Україні

Основні сподівання України – на Трампа, який з самого першого дня показав, хтоє господарем у Північноатлантичному альясні. Тому наші дипломати зробили усе можливе, аби організувати зустріч україснького та американського Президентів.

Для України край важливі  переговори перед майбутньою зустріччю з Путіним у Гельсінкі , аби Трамп посприяв  звільненню  наших заручників.

Також це питання на переговорах із Путіним у неділю порушуватиме і французький президент Емманюєль Макрон. Петро Порошенко пояснив, як саме він переконував європейців не інвестувати в Північний потік-2, тобто газогін в обхід України.

Порошенко вірить, що Україна в майбутньому  стане членом НАТО, адже багато для цього зробила. Альянс підтвердив, що розуміє наші прагнення і тримає двері відчиненими.

Щоправда, НАТО радить завершити реформи, а ще дотримуватись висновків Венеційської комісії – це болючий момент для угорців, які не дають нам просуватися у відносинах з Альянсом. Також НАТО засудило російську агресію в Україні.

У тому, що НАТО не дало нам програми розширеного партнерства президент проблем не бачить – адже це питання не має нічого спільного із майбутнім вступом України до Альянсу.

До слова, НАТО і союзники піднімуть витрати на оборону до рекордного рівня.

Дональд Трамп, НАТО
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка