Засмагання на сонці: у чому небезпека і правила

Літо в розпалі, сонце пече нестерпно і б’є всі температурні рекорди. Як же захистити шкіру від випромінювання? Дерматологи застерігають: засмагати шкідливо. Сонце з кожним роком стає дедалі агресивнішим. І надмірне споживання його променів загрожує смертельними хворобами. Лише в Сполучених Штатах від раку шкіри щогодини помирає одна людина.

Ведучий програми Факти Петро Дем’янчук разом з дружиною і сином нещодавно відпочивав на морі. Засмагати полюбляє, але кремами принципово не користується. Аби не обгоріти – йде з пляжу о 12 годині, а повертається вже після 5 вечора.

О другій дня на київському пляжі – людей як оселедців у бочці. Хтось шукає порятунку від спеки у воді, хтось у затінку. Тут палючого сонця практично не бояться.

Читайте: Шкіра стала зеленою! Неякісний крем для засмаги зробив із дівчини Фіону зі Шрека

Меланома, псоріаз, атопічний дерматит – науковці разом з лікарями розробляють нові методи терапії. Та поки найбільш ефективна – профілактика. До 18 років організм накопичує шкідливе опромінення. Тож сонячні опіки в дитинстві вдвічі збільшують ризик раку шкіри.

Лікарі кажуть, що змащувати шкіру необхідно ще перед виходом з дому. Захист потрібен не лише на сонці, а й коли хмарно і навіть під час прогулянки серед кам’яних джунглів.

Насправді захистити шкіру і себе достатньо просто. Хороше очищення, зволоження і обов’язково крем від сонця. А якщо до цього літнього коктейлю додати ще здорове харчування, спорт та ігри на свіжому повітрі – про часті хвороби та старіння шкіри можете забути щонайменше до наступного літа.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як обрати сонцезахисний крем.

засмага, Сонце
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка