PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Збільшення смертності та 60 тис. хворих: коли чекати піку коронавірусу в Україні

Сергій Кравченко
Сергій Кравченко

Станом на 8 квітня в Україні підтверджено 1 668 випадків захворювання на коронавірус.

З них 52 летальні, а 35 пацієнтів одужало. За останню добу було зафіксовано 206 нових пацієнтів з Covid-19.

Найбільша кількість хворих у Києві – 294 випадки, Чернівецькій області – 273, Івано-Франківській – 198.

Наразі кількість смертей від коронавірусної хвороби перевищує кількість пацієнтів, що одужали. Такі показники тримаються вже кілька днів. В інших країнах світу статистичні дані демонструють протилежне, людей, які перемогли коронавірус більше, ніж тих, що померли.

Така ситуація в Україні є наслідком та результатом медичних реформ, які впроваджуються у нашій країні. У нас знищена система протиепідеміологічного захисту та національна система охорони здоров’я у цілому, – розповідає голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко.

Щодо статистичних даних, які нам повідомляє МОЗ, то оприлюднені цифри ми сміливо можемо помножити на 2,6 – це мінімальний індекс контагіозності, тобто рівень заразності коронавірусу, і матимемо реальніші цифри інфікованих людей в Україні на Covid-19.

Нині ми маємо 1 668 діагностованих випадків захворювання на коронавірус, ці дані множимо на 2,6 і отримуємо  4 336 – це реальніші цифри щодо кількості інфікованих людей.

Чому дані МОЗ можна вважати не зовсім об’єктивними

По-перше, немає широкого доступу до діагностики. По-друге – влада намагається розтягнути у часових рамках дані щодо захворюваності та смертності, аби не спричинити соціального незадоволення.

Коли чекати піку захворюваності?

Пікове зростання захворюваності на коронавірус буде двічі. Перше – впродовж 7-14 днів.

У нас збільшиться показник до 10 тис. хворих. А враховуючи, що медична система України не готова до такого навантаження, адже немає засобів індивідуального захисту для медичних працівників, лікарських засобів різного призначення, які використовуються для лікування та технічного устаткування (кисневі концентрати, ШВЛ та апарати екстракорпоральної мембранної оксигенації (ЕКМО) – все це спричинить непоправні наслідки, тобто зросте смертність.

Друга хвиля збільшення захворюваності – кінець квітня – середина травня. Це прогноз лабораторії моделювання КПІ, яка входить у міжнародну систему. Вони вважають, що до середини травня кількість інфікованих на коронавірус зросте до 60 тис. осіб.

Чому смертність вища за кількість тих, хто одужав

Коронавірус має чотири форми: легку, середню, тяжку та критичну. На сьогодні легку форму лікують амбулаторно у домашніх умовах, оскільки велике навантаження на систему охорони здоров’я.

За середньої форми потрібне застосування відповідних протоколів, які ухвалили, та апаратне лікування. Це неінвазивна оксигенація за допомогою кисневих концентраторів.

За тяжкої форми – апарати штучної вентиляції легень. А за критичної форми, коли апарат ШВЛ вже не допомагає, застосовується екстракорпоральна мембранна оксигенація (ЕКМО).

Також середня, тяжка та критична форми потребують госпіталізації та медикаментозної терапії. У ній використовуються препарати антиретровірусної терапії, які застосовуються для лікування ВІЛ/СНІД, противірусні препарати проти пандемічного грипу А (H1N1) та цитостатики, які часто використовують під час лікування онкологічних хвороб та протималярійні препарати.

Коли кількість хворих зросте до 10 тис., а перебіг вірусу у середній, тяжкій та критичній формах також збільшиться, то національна система охорони здоров’я не витримає, а смертність зростатиме й далі.

Читайте: В Україні планують звільнити 900 засуджених через коронавірус – Малюська США назвали пандемію коронавірусу страшнішою за теракти 11 вересня Україні зарано говорити про пом’якшення карантину – Зеленський

В Україні лише 18 інфекційних лікарень.

Уряд наразі передбачив для них додаткові 333 млн грн для того, щоб вони могли лікувати пацієнтів з коронавірусом. Але цих коштів вистачить тільки на покриття фонду заробітної плати на найближчі три місяці без урахування надбавки за шкідливість.

Щоб подолати поширення коронавірусу потрібно сформувати колективний імунітет. Це можливо лише двома способами: вакцинація та перехворіти. Наразі вакцини від Covid-19 немає. Перехворіти повинна третина населення, щоб кількість випадків захворюваності пішла на спад.

Але потрібно, щоб процес відбувався керовано. Потрібно створювати резервні госпітальні бази для виявлення, локалізації та лікування хворих.

А для лікування пацієнтів з тяжкою та критичною формами потрібно формувати бази плазми тих, хто одужав. Адже ці люди у своїй крові мають антитіла проти коронавірусу. Наразі таких баз не створено. Але існує й інша проблема – немає широкого доступу до діагностики. Тобто в Україні немає можливості проводити широкий скринінг та виявляти титр антитіл.

В Україні катастрофічний дефіцит від виробів медичного призначення та лікарських засобів до медичного устаткування.

Через всі ці фактори в Україні і переважає смертність над числом тих, хто вилікувався.

Автор: Сергій Кравченко, голова Національної медичної палати України.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка