Укр Рус

Поради для початківців: Як правильно почати займатися спортом?

Весна – не тільки пора, коли природа прокидається від зимового сну, але й час масового паломництва в спортивні клуби. Накопичивши за час численних свят і відсутності активного руху зайві кілограми, тисячі не досвідчених постійним заняттям спортом молодих людей прагнуть за короткий час позбутися недоліків фігури. Між тим, такий порив може негативно позначитися на здоров’ї. Щоб зробити свої заняття ефективними і безпечними, слід дотримуватися низки обов’язкових правил.

Свій шлях до спортивних висот необхідно починати з лікаря. Найпростіший шлях нашкодити своєму здоров’ю – це почати інтенсивні фізичні навантаження, забувши про старі хвороби і нездужання, що періодично виникають. При розробці програми занять іноді необхідно враховувати проблеми, які у вас виникали навіть в дитинстві. Тому найбільш відповідальним кроком буде консультація у медичного фахівця і проходження базового обстеження (загальний аналіз крові, ЕКГ, УЗД внутрішніх органів і т.д.).

Створювати програму і обирати тип занять слід з урахуванням наявних захворювань. Надмірна старанність у даному випадку не лікує, а калічить. Так, гіпертонікам протипоказана робота з максимальними вагами в тренажерному залі, а для діабетиків важливо проводити короткі тренування тривалістю не більше однієї години. Плавання протипоказано при хронічному гаймориті, фарингіті, тонзиліті, циститі, пієлонефриті. Катання на велосипеді слід уникати людям, які страждають ендометріозом, міомою, гастритом, виразкою шлунку і дванадцятипалої кишки.

Зараз дивляться

Якщо похід в місцеву поліклініку закінчився благополучно і ніщо не заважає вашому прагненню отримати титул Містер Олімпія, необхідно знайти хорошого тренера. Розповіді друзів і розрізнена інформація в мас-медіа не дасть вам можливості самостійно скласти ефективну і безпечну програму занять. Фітнес – це наука, яку не слід намагатися пізнати самостійно, володіючи мінімальними знаннями.

Ще не приступивши до занять, необхідно конкретизувати мету, яку ви хочете досягти. Відсутність чітко сформульованого бачення бажаного результату не раз ставало непереборною перешкодою для багатьох молодих спортсменів. Щоб не забувати про поставлені завдання, потрібно щоразу фіксувати досягнуті результати.

Для простої підтримки форми іноді достатньо і чотирьох годин занять в тиждень. Щоб за кілька місяців максимально скинути зайві кілограми, в спортзалі доведеться провести часу більше – близько шести годин. Спорт – це не хобі, і заняття ним повинно здійснюватися точно за графіком, без тривалих перерв. Дотримуватися встановленого графіку можуть допомогти колективні відвідування. Для цього достатньо знайти друга-однодумця і разом зайнятися.

Не вибитися зі встановленого графіка допоможе система самомотивації. Найпростіше, призначити собі якусь винагороду за досягнутий результат. Ним може стати позачергова покупка одягу, улюблена страва, довгоочікувана поїздка.

Будьте готові подолати стрес! Більшість початківців спортсменів, які зважилися на серйозні тренування, з часом незмінно стикаються з кризою бажання подальшого продовження занять. Переломний період найчастіше наступає на 3-4 тижні тренувань, які для багатьох стають останніми в спорті. Змусивши себе в черговий раз взяти в руки гантелі, ви помітите, що через кілька місяців походи в фітнес клуб стануть знову приносити задоволення.

Вимушене скасування чергового відвідування спортивного клубу – зовсім не привід відмовлятися від тренувань. Зробити комплекс фізичних вправ можна вдома, на спортивному майданчику, в найближчому парку. В якості тренажера можна використовувати і сходи. Легка пробіжка і забутий набір вправ ранкової зарядки допоможуть підтримати необхідний тонус.

Період застуди або загострення інфекційних захворювань, особливо при наявності підвищеної температури – поганий час для досягнення спортивних рекордів. Такі заняття «на знос» нічого, крім відчутної шкоди організму не принесуть.

Попередити виникнення травм допоможе обов’язкова розминка. Розігрів суглобів за десять хвилин до початку основних занять допоможе вам зберегти дорогоцінне здоров’я.

Регулярні заняття спортом не тільки дозволяють привести в порядок тіло, але і впливають на загальний стан організму. Так, відвідування басейну і кардіонавантаження допоможуть значно підвищити імунітет.

//Вільна преса

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка