
Молоде дарування Динамо Віктор Циганков стрімко увірвався в стартовий склад біло-синіх, ставши одним із відкриттів нинішньої першості. 18-річний півзахисник вже встиг відзначитися у Лізі чемпіонів забитим м’ячем і голевою передачею, а також записав на свій рахунок два голи в чемпіонаті України, чим заслужив виклик у національну команду країни.
Але чи не рано вітчизняні ЗМІ співають дифірамби 15-му номеру Динамо? Прикладів вдалого старту динамівської молоді історія знає чимало, але далеко не всі вони змогли зловити долю за хвіст і закріпитися в основному складі біло-синіх.
Факти ICTV зібрали п’ятірку найбільш перспективних гравців Динамо, які так і не змогли сповна реалізувати свій потенціал.
Кирило Петров (26 років)
У 2009-му Петров перебував у зеніті слави: він був капітаном юнацької збірної України U-19, у складі якої став чемпіоном Європи 2009, і вважався майбутньою зіркою Динамо. Чіпкий, жорсткий, непоступливий, володіє чудовим пасом – здавалося, київський клуб в особі Петрова виховав футболіста європейського рівня. Але заграти в Динамо Кирилу не судилося.
Провівши у складі першої команди всього 1 матч, Петров відправився по орендах: Кривбас, Говерла, київський Арсенал… Нарешті 2014-го Кирило пішов із Динамо, підписавши контракт із польською Короною. Після були Ордабаси, а нині півзахисник захищає кольори донецького Олімпіка.
Однією з причин деградації футболіста деякі експерти називають зіркову хворобу.
Дмитро Коркішко (26 років)
На початку 2000-х на Коркішко покладалися великі надії. В’юнкий, швидкий, володіє сильним ударом, з прекрасним почуттям голу – Коркішко регулярно забивав у першій лізі за Динамо-2 і був головною зіркою юнацьких збірних України. У 2009-му разом із Петровим став чемпіоном Європи і увійшов у заявку Динамо в Лігу чемпіонів. Але через високу конкуренцію в лінії нападу (Шевченко, Мілевський, Бангура та ін) пробитися в основу киян так і не зміг. Пересидівши в дублі і в другій команді Динамо, Коркішко геть перестав прогресувати. Форварду не допомогла навіть оренда в столичний Арсенал і недовге відрядження в ФК Мінськ.
Недовго погравши у першій лізі за Полтаву, Дмитро зміг повернуться в УПЛ, де його підібрав Чорноморець.
Максим Коваль (23 роки)
Вихованець запорізького Металурга вже в 16 років змусив футбольну громадськість щосили говорити про себе. Максим у дебютному сезоні за запорожців відбив кілька пенальті (у тому числі від Шахтаря і Динамо) і в 2010-му за 3 млн євро перейшов у Динамо. Відразу послідував дебют у Лізі чемпіонів і звання найперспективнішого футболіста Європи не старше 21 року. Ним цікавилися лондонський Арсенал, а також іспанські та італійські клуби.
Але з часом Коваль міцно засів у запасі біло-синіх, з’являючись на полі лише в дуже рідкісних випадках. Як наслідок, Максим пішов у річну оренду в данський Оденсе, де особливої слави не відшукав. Повернувшись у Динамо, Коваль втратив будь-яку довіру від тренерського штабу і зовсім опинився в глибокому запасі, програвши конкуренцію не тільки ветерану Шовковському, але і Рибці з Рудько.
Владислав Калитвинцев (23 роки)
Син одного з найсильніших футболістів Динамо кінця 1990-х Юрія Калитвинцева Владислав також подавав великі надії. Найбільш юному дебютанту Динамо в рамках УПЛ (Влад вийшов на поле у віці 17 років і 4 місяців проти запорізького Металурга) та найкращому гравцю Кубка Співдружності 2014 Калитвинцеву так і не знайшлося місця в стартовому складі киян.
Влад непогано себе проявляв у складі чеського Слована, з яким зіграв у Лізі Європи, а також є одним із лідерів Чорноморця. Однак в основі Динамо Сергій Ребров його вперто не бачить, залишивши Килитвинцева-молодшого в стані моряків.
Євген Чумак (21 рік)
Євген дуже несподівано й стрімко увірвався в основу Динамо, але незабаром так само швидко звідти зник. Дебютувавши у поєдинку 1/16 фіналу Ліги Європи проти Генгама, Чумак вже в наступному матчі відзначився забитим м’ячем. Гра Чумака відверто подобалася, його хвалили ЗМІ і, здавалося, біло-сині отримали якісного виконавця в центр півзахисту. Однак у Реброва на цей рахунок були інші плани. Так, Чумак спершу подався в оренду у Говерлу, а потім в білоруський Торпедо-Белаз, з яким виграв національний Кубок.
Нинішній сезон складається для молодого дарування ще важче. Відігравши кілька матчів за Зірку, Євгена попросили з команди. Зараз півзахисник виступає в Карпатах, де також не є виконавцем стартового складу.