Укр Рус
, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Гроші, квартири і корови: як у різних країнах винагороджують за медалі Олімпіади

медалі Олімпіади-2024
Фото: Getty Images

За медалі Олімпійських ігор змагаються тисячі спортсменів майже з усіх куточків світу. Той, кому вдається піднятися на п’єдестал пошани, назавжди вписує своє ім’я в історії спорту.

Але інколи, місце у трійці на Олімпіаді може дати спортсменові більше, ніж лише медаль чи славу.

Хоча Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не винагороджує призерів та чемпіонів грошима або іншими цінними призами, це часто роблять уряди чи спортивні федерації.

Зараз дивляться

Винагороди спортивних федерацій за медалі на Олімпіаді

Деякі федерації ухвалили новаторське рішення перед Іграми-2024. Зокрема Всесвітня федерація легкої атлетики оголосила, що олімпійські чемпіони з легкої атлетики отримають винагороду у розмірі $50 тис. – це перший такий випадок для спортивної федерації.

А в травні Міжнародна боксерська асоціація, яку МОК позбавив визнання у 2023 році через фінансові та управлінські проблеми, заявила, що запропонує $100 тис. золотим медалістам із боксу.

Ці заяви виявилися суперечливими. Інші федерації заявили, що такий крок “підриває цінності олімпізму” і є несправедливим щодо видів спорту, які не можуть дозволити собі пропонувати призові.

Які країни платять за медалі Олімпіади своїм спортсменам

Влада Саудівської Аравії нагородила спортсмена-каратиста Тарега Хамеді 5 млн ріалів (близько $1,33 млн), після того як він виборов срібло на Олімпійських іграх у Токіо в 2021 році.

Інші багаті країни Перської затоки, як-от Бахрейн і Катар, також славляться чималими нагородами за медалі.

Золоті медалісти Гонконгу на Олімпійських іграх у Парижі, якщо такі будуть, отримають одну з найбільших грошових винагород: 6 млн гонконгських доларів (понад $750 тис.) у межах міської програми заохочення спортсменів.

Олімпіада у Парижі

Фото: Depositphotos

Аналогічно, Сінгапур пропонує 1 млн сінгапурських доларів (понад $700 тис.) для індивідуальних переможців, 1,5 млн сінгапурських доларів – для переможців командних змагань (наприклад, легкоатлетичних естафет або тенісних пар) і 2 млн сінгапурських доларів – для переможців командних видів спорту (наприклад, баскетболу чи футболу).

Крім того, 50% від вищезгаданих сум отримують срібні медалісти, а 25% – бронзові. Досі, однак, лише одному сінгапурцю вдавалося претендувати на головний приз: плавцю Джозефу Школінгу, який став першим і єдиним золотим медалістом міста-держави після перемоги на дистанції 100 метрів батерфляєм на Олімпіаді в Ріо-2016.

Читайте також
Закриття Олімпійських ігор-2024: коли і де дивитися церемонію
Олімпіада-2024

Тим часом золоті олімпійські медалісти Тайваню, згідно з урядовою програмою, отримують 20 млн тайванських доларів (понад $600 тис.) і довічну щомісячну стипендію в розмірі 125 тис. тайванських доларів (близько $4 тис.).

Серед інших урядів, які запропонували (або пообіцяли запропонувати) своїм олімпійським чемпіонам шестизначні грошові винагороди, такі: Індонезія, Казахстан, Малайзія, Марокко, Італія, Філіппіни, Угорщина, Косово, Естонія та Єгипет.

За однією з програм Олімпійського та Паралімпійського комітету США, золоті олімпійські медалісти отримують $37,5 тис., а срібні та бронзові – $22,5 тис. і $15 тис. відповідно.

Національні спортивні організації також мають власні програми нагородження спортсменів: медальний фонд Живи мрією Американської асоціації боротьби пропонує $250 тис. за олімпійську золоту медаль, а Американська асоціація плавання – $75 тис. за таку ж саму нагороду.

Які призові платить Україна призерам Ігор

У порівнянні з попередньою Олімпіадою у Токіо,  призові для українців за золоту медаль залишаться незмінними у доларовому еквіваленті – $125 тис.

Втім виплати за срібло та бронзу виростуть – з $80 тис. до $100 тис. та з $55 тис. до $80 тис. відповідно.

З урахуванням зміни курсу гривні до долара з 2021 року, призові за золоту медаль для українців збільшилися з 3,3 млн грн до 4,9 млн.

Читайте також
140 спортсменів представлять Україну на Олімпіаді-2024: у яких видах
Марина Бех-Романчук

Не лише гроші: що дарують уряди за медалі Олімпіади

У деяких країнах спортсменів-переможців часто нагороджують не лише грошима, а й щедрими подарунками – від розкішних автомобілів до квартир.

Влада Малайзії пообіцяла своїм спортсменам автомобілі іноземного виробництва, якщо вони привезуть додому медалі з Парижа, а в Казахстані переможці Олімпіади мають право на квартири, розмір яких буде відрізнятися, залежно від кольору медалі.

Після того, як китаянка І Сілін виборола золото у стрільбі з пневматичної гвинтівки на Олімпіаді-2012, влада провінції Гуандун, за даними ЗМІ, виплатила їй грошову винагороду в розмірі 7,65 млн юанів (понад $1 млн), а також автомобіль вартістю $30 тис. та алкогольні напої, виготовлені за індивідуальним замовленням.

І Сілін

І Сілін на Олімпіаді у Ріо-2016. Фото: Getty Images

Інші китайські спортсмени, за повідомленнями місцевих ЗМІ, отримали нові дорогі будинки від ріелторських компаній.

А ось в Індонезії золоті медалісти Токіо з бадмінтону Грейсія Полій і Апріяні Рахаю, окрім грошової винагороди від уряду, отримали численні подарунки від місцевої влади та підприємців – наприклад, корів, будинок і навіть власний ресторан фрикадельок.

У деяких випадках достатньо лише кваліфікації на Олімпіаду, щоб отримати компенсацію: іракська футбольна команда та важкоатлет Алі Аммар Ясер отримали земельні ділянки, щомісячні стипендії та винагороду в розмірі 10 млн іракських динарів (понад $7 тис.) кожен після того, як здобули путівки до Парижа.

Але є й такі країни, які за олімпійські медалі не дають винагород. Зокрема йдеться про Велику Британію, Норвегію та Швецію.

Читайте також
Футбольний турнір на Олімпіаді-2024: календар і розклад матчів
стадіон у Парижі

Джерело: TIME
Олімпіада, Олімпійські ігри
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка