Укр Рус
, випускова редакторка

Сейм Латвії визнав РФ країною-спонсором тероризму

Сейм Латвії
Фото: Depositphotos

У четвер, 11 серпня, Сейм Латвії ухвалив заяву, якою визнав Росію країною-спонсором тероризму.

Про це поінформували в пресслужбі Сейму. У заяві засуджується військова агресія Росії та повномасштабне вторгнення її військ в Україну, здійснене за підтримки та участі білоруського режиму.

Голова комісії Сейму із закордонних справ Ріхардс Колс зазначив, що РФ протягом багатьох років прямо чи опосередковано підтримувала та фінансувала терористичні режими та організації. Він нагадав, що Москва, зокрема, причетна до постачань зброї режиму Башара Асада в Сирії, отруєння колишнього співробітника військової розвідки РФ Сергія Скрипаля та його доньки у Великій Британії, збиття лайнера MH17 у небі над Донбасом.

Зараз дивляться

– Росія тепер застосовує таку ж безжальну, аморальну та незаконну тактику в Україні. Вона використовує неточну, заборонену міжнародною спільнотою зброю і боєприпаси, з непропорційною жорстокістю завдає ударів по цивільним людям та громадським місцям. Для досягнення цілей своєї незаконної, агресивної війни Росія прагне залякати та деморалізувати український народ та Збройні сили, паралізувати функціонування держави, щоб окупувати Україну. Тобто РФ здійснює це насильство для досягнення політичних цілей, – наголосив Колс.

У заяві депутати Сейму Латвії:

• Нагадали, що після неспровокованого військового нападу РФ на Україну 24 лютого 2022 року близько 12 млн українців були змушені залишити свої будинки, а понад 5 млн – виїхати з країни.

• Згадали про обстріл драмтеатру в Маріуполі, де під час російських авіаударів загинули сотні мирних людей, про ракетні удари по Одесі та Кременчуку, теракт в Оленівці, під час якого були вбиті українські військовополонені, про тортури, зґвалтування, вбивства, депортацію українців, незаконне масове утримання громадян України в створених окупантами фільтраційних таборах.

• Нагадали про удар по Одеському порту менш ніж через 24 години після того, як у Стамбулі була підписана угода про експорт українського зерна. В Сеймі наголосили, що це є ще одним свідченням неповаги РФ до своїх зобов’язань, міжнародного порядку, а також навмисного поглиблення глобальної продовольчої кризи, яка може спровокувати голод.

– Сейм визнає насильство Росії щодо цивільних осіб, яке вчиняється в політичних цілях, тероризмом, а Росію державою-спонсором тероризму і закликає інші країни-однодумці висловити таку ж думку, – наголошується в заяві.

Крім того, парламент Латвії закликає держави Євросоюзу негайно призупинити видачу туристичних та в’їзних віз для громадян Росії та Білорусі.

Депутати Сейму висловили свою солідарність з Україною та українським народом.

На рішення парламенту Латвії відреагував керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Він наголосив, що це важливий крок країни-члена Євросоюзу, який має стати прикладом для інших держав ЄС.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба також закликав інші країни наслідувати приклад Латвії.

– Своєчасний хід: РФ давно заслужила на цей статус своїми діями в Україні та за її межами. Україна закликає інші держави та організації наслідувати її (Латвії, – Ред.) приклад, – написав він у своєму Twitter.

Наприкінці липня президент України Володимир Зеленський наголошував, що юридичне визнання Росії державою-терористом, зокрема з боку Держдепу США, потрібне не як політичний жест, а як “дієвий захист вільного світу”.

Джерело: Сейм Латвії

Війна в Україні, Латвія, Російська агресія, Росія, тероризм
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка