Умєров приїхав до Південної Кореї, де говоритиме про КНДР та зброю для України – ЗМІ

Міністр оборони України Рустем Умєров прибув із візитом до Південної Кореї, де зустрівся з президентом країни Юн Сок Йолєм.
Про це повідомляє агенція Yonhap.
Зустріч Умєрова з президентом Південної Кореї
Президент Юн Сук Йоль зустрівся з українською делегацією на чолі з очільником Міноборони Рустемом Умєровим.
Як повідомили в агенції Yonhap, сторони домовилися обмінюватися інформацією щодо розгортання військ КНДР у Росії та умов їхньої співпраці.
Президент Південної Кореї підтвердив готовність тісно координувати дії з Україною та США для реагування на нові загрози, пов’язані з військовими зв’язками між Москвою і Пхеньяном, що зростають.
Крім того, між українською делегацією, радником президента Південної Кореї з нацбезпеки та міністром оборони відбулися окремі переговори, де обговорили розвіддані про війська КНДР у Росії та перспективи співпраці.
Радник із нацбезпеки підтвердив, що Росія передала КНДР ракети та ППО в обмін на військову підтримку.
Очікувалося, що українська сторона звертатиметься до Південної Кореї із запитом про військову допомогу, але чи дійсно це так, невідомо.
Мета візиту Умєрова до Південної Кореї
Раніше у листопаді президент Південної Кореї заявив, що Сеул може погодити надання Києву летальної допомоги у відповідь на залучення Росією північнокорейських військ у війну проти України. Цілком ймовірно, що саме про таку допомогу й говоритимуть Рустем Умєров та Юн Сок Йоль.
Варто зауважити, що офіційний Сеул тривалий час опирався закликам Заходу щодо надання Україні зброї або боєприпасів, вважаючи за краще надавати Києву іншу нелетальну допомогу. Проте участь військ із Північної Кореї у війні змінило цю позицію, і Юн Сок Йоль заявив, що пряма участь КНДР у війні становить загрозу для безпеки Південної Кореї.
– Нам потрібна ретельна військова готовність, оскільки 12 000 північнокорейських військових, які беруть участь у війні проти України, можуть поділитися своїм бойовим досвідом із більш ніж мільйоном військовослужбовців всієї армії Північної Кореї, – заявив Юн у середу, 27 листопада.
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга висловив сподівання, що Південна Корея тісно співпрацюватиме з Україною щодо обміну інформацією про військову співпрацю між Москвою та Пхеньяном.
Яку зброю може надати Південна Корея
Саме після новин про залучення до бойових дій північнокорейських військових президент України Володимир Зеленський заявив, що звернеться до Сеула за підтримкою в постачанні артилерії та систем протиповітряної оборони.
Південна Корея має значні запаси 155-міліметрових артилерійських снарядів, які відповідають стандартам НАТО і які українські військові використовують на фронті.
Втім, не ясно, чи змінить Сеул свою політику в кінцевому підсумку. Перемога Дональда Трампа на виборах у США наразі змушує Південну Корею переосмислити свою позицію щодо надання зброї Україні. Зараз у Сеулі вивчають позицію Трампа щодо війни.
Раніше агенція Reuters із посиланням на свої джерела повідомила, що команда Дональда Трампа обговорює можливість проведення прямих переговорів із лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, сподіваючись, що це знизить ризики збройного конфлікту.