Страшилок багато: якими будуть тарифи на медпослуги та хто платитиме
Про це в ефірі Свободи слова на ICTV заявили заступник глави МОЗ Павло Ковтонюк та прем’єр-міністр Володимир Гройсман.
– Страшилок дуже багато. Я сприймаю це як знак якості. Тарифи на медичні послуги будуть. Але це тарифи для держави. Ми починаємо практику, коли державі називають цифри, а держава їх сплачує, – пояснив Павло Ковтонюк.
Водночас Володимир Гройсман додав, що держава заплатить за надану медичну послугу, а не за існування лікарні, тому що вона є.
Читайте: Медреформа в Україні: швидка не приїде збивати тиск і температуру
За словами Гройсмана, з наступного року буде тариф на первинну медичну допомогу.
– 370 грн на рік – плата сімейному лікарю, за яким буде записаний пацієнт. Лікар може мати до 2 тисяч пацієнтів. Це 740 тис. грн. Ці гроші отримає лікарня, вони підуть на зарплатню лікаря та утримання лікарні, – зауважив він.
Нагадаємо, вже з січня кожен українець повинен буде знайти собі сімейного лікаря і укласти з ним угоду. Як це зробити, читайте тут.