
Верховна Рада ухвалила у цілому закон про українську мову № 5670-д. За нього проголосувало 278 народних депутатів.
Ухвалений сьогодні, 25 квітня, закон про мову передбачає обов’язкове використання української мови в органах державної влади, місцевого самоврядування та інших публічних сферах суспільного життя.
Українською мовою повинні будуть володіти чиновники всіх рівнів, судді, правоохоронці, військовослужбовці-контрактники, співробітники сфери освіти, медичної сфери, посадові особи державних і комунальних підприємств, адвокати, нотаріуси.
У законі сказано, що його дія не поширюється у сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.
Штрафи
Закон передбачає штрафи за порушення положень закону, проте норми про адміністративну відповідальність почнуть діяти через три роки.
Штрафи від 3400 грн до 10 200 грн.
Українське громадянство
Щоб отримати українське громадянство, необхідно підтвердити відповідний рівень володіння українською мовою. Необхідний рівень буде встановлювати Національна комісія зі стандартів державної мови.
Квоти на ТБ
Мовою телебачення і радіомовлення буде українська мова. Частка мовлення українською мовою має становити не менше 90% загальної тривалості передач і фільмів, їх частин у кожному проміжку часу між 7.00 і 18.00 і між 18.00 і 22.00.
Для місцевих телерадіокомпаній мовлення іншими мовами має становити не більше 20%.
Книговидання
Книговидавці повинні випускати українською мовою не менше 50% всіх виданих ними книжок протягом року.
Сфера обслуговування
Сфера обслуговування працюватиме на українській мові. Однак на прохання клієнта його персональне обслуговування можливо на іншій мові.
Закон про мову вступить в силу, за винятком окремих його положень, через два місяці після публікації.
Читайте: Закон про мову: під Радою проходить акція підтримки
Нагадаємо, що Факти ICTV в онлайн-трансляції стежили за прийняттям закону про мову під час пленарного засідання Верховної Ради. Всього було розглянуто та внесено більше 2 тисяч правок.
Факти ICTV нагадують, що передбачає мовний закон та чи підтримують цю ініціативу українці.