PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Я впевнений в Україні – Джек Ма дав поради країні та бізнесу

Засновник Aliexpress, Alibaba та TaoBao у Києві. На Київському міжнародному економічному форумі Джек Ма дав поради Україні, приватному сектору та українській молоді.

Я впевнений в Україні – Джек Ма дав поради країні та бізнесу

Джек Ма розповів, що потрібно Україні для розвитку. Він наголосив  – не варто копіювати успіх інших країн, адже він залежатиме від приватного сектора.

– Україна не може собі дозволити копіювати успіхи інших країн. Будь-яка країна не може собі цього дозволити в цьому сторіччі.

Китайський мільярдер Джек Ма вперше приїхав до України. 7 листопада він відвідав Харків, а 8-го завітав до Києва, де взяв участь у Київському міжнародному економічному форумі 2019.

Читайте: Батько AliExpress Джек Ма розкрив студентам у Харкові секрет щастя

Факти ICTV зібрали найважливіше з виступу Джека Ма на КМЕФ.   

Про Україну

Інвестуйте в людей, маленькі та середні бізнеси, в молодь – це ключ до успіху. Суспільство має бути щасливим – це ключ до розвитку.

Я впевнений в Україні. В тих університетах, де я побував за два дні, я побачив – ви дуже класні та освічені. Залишайте академічне поле, школи – пробуйте та помиляйтесь. Чим більше помилок – тим більше досвіду.

Я захоплююсь Україною дуже давно. Вам настільки пощастило. У вас чарівні жінки, розумні люди, насичена історія. Я думаю, що китайсько-українська співпраця має розвиватись.

Ваша земля має величезний потенціал. Я говорю не як політик, а як бізнесмен.

Як зробити Україну успішною

Якщо Україна хоче досягати успіху – логістика – це важливо, платежі – це важливо, інтернет – це важливо. Ну, і звичайно підприємці. Якщо всі чотири показники готові – тоді Україна буде досягати успіху.

Електронний уряд, підприємці, освіта, інфраструктура – чотири стовпи для будь-якої країни.

Моя порада країні і людям – розвивати приватний сектор та довіряти підприємцям.

Про підприємництво і великий бізнес

Великі компанії не означають великі гроші, вони означають більшу відповідальність. Я міг би насолоджуватись життям значно більше, якби мав малий бізнес.

Якщо ви хороша компанія – це круто. Вам не обов’язково бути великою. Хороша компанія дбає про своїх працівників та про своїх клієнтів, робить людей щасливими.

Єдиний варіант скласти руки – це поразка. Якщо ви не здаєтесь – це лише  помилка. А помилка – це добриво для завтрашнього успіху.

Коли я зібрав 5 млн інвестицій, я найняв найкращих людей. Я думав, що у мене достатньо коштів. Але менеджер, якого я взяв, хотів за свою роботу 3 млн. Але ж у мене всього було п’ять. Якщо ваша компанія – лише маленький трактор, не намагайтесь купити туди двигун від Boeing.

Хороші люди завжди є всередині вашої компанії – інвестуйте в них, навчайте їх.

Я намагаюсь бути для своїх працівників хорошим вчителем. Якщо ви хочете, щоб ваші студенти, ваші працівники досягали більшого – ви даєте їм більше можливостей, більше шансів.

Якщо ви думаєте, що за п’ять років ця людина стане класним босом – наймайте її.

Про скарги

Можливості лише там, де люди скаржаться. Ми маємо довести суспільству, що ми можемо показувати кращі результати.

Так багато молодих людей скаржаться – якщо ви вирішите скаргу, ви вирішите проблему.

Не намагайтеся змінювати клієнтів – змінюйтесь самі. 

Про майбутнє і штучний інтелект

Думаю, що у майбутньому більше багатих та великих компаній, але і багато викликів.

Минулого століття ми переживали через появу електрики, сьогодні – через штучний інтелект. Ми використовуємо наші мізки менше ніж за 7%, ви думаєте, що ми створимо машину, що вбиватиме людей? Це неможливо.

У машинах є чіпи, а у людей – є серця. І ви ніколи їх не відтворите.

Найнебезпечніше – це не штучний інтелект, не ядерні бомби, а жадібність.

Мій дідусь працював 18 годин на день, сім днів на тиждень. Ми ж працюємо п’ять днів на тиждень, вісім годин на день. Мій онук працюватиме три дні на тиждень, три години на день і теж буде зайнятий.

Про освіту і молодь

До 12 років важлива музика, спорт, командна робота, малювання. Люди мають ставати людьми. Їм треба пробувати знання.

У промислову епоху люди дивились на зовнішній світ. У цьому столітті ми будемо заглядати у внутрішній світ. Нам треба знати самих людей.

Минулого століття ми створили розумних людей, у цьому треба зробити мудрих. Ми зможемо кодувати і декодувати людину, людську таємницю.

Можливо, у нас немає рішень, але у молоді вони будуть. Довіряйте молоді, довіряйте майбутньому і давайте щось таки зробимо.

Фото: Getty Images

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка