Укр Рус
Ми рекомендуємо
Ми рекомендуємо
, журналістка Факти ICTV, ведуча рубрики «Огляд соцмереж» та кореспондентка сайту
, полковник запасу ЗСУ, військовий експерт

Нова атака на Київ: Жданов пояснив, як можна боротися з дронами-камікадзе

Як можна боротися з дронами-камікадзе Shahed-136 (Шахед) – пояснення Олега Жданова

Іранські дрони-камікадзе Shahed-136 (Шахід), які атакували сьогодні Київ, могли долетіти як із Білорусі, куди нещодавно Росія їх передала, так і з Криму. Дальність польоту дозволяє долітати і з окупованого півострова.

Про це в коментарі Фактам ICTV заявив військовий експерт Олег Жданов. Він пояснив, що може бути ефективним проти Шахідів.

– Проти таких дронів ефективна найнижча ланка протиповітряної оборони – це тактичні засоби близького радіусу дії. Але за рахунок того, що в них малий радіус дії, їх потрібно дуже багато.

А в основному головним засобом боротьби з такими дронами повинна стати радіоелектронна боротьба, яка буде їх виводити з ладу і осліплювати, щоб вони втрачали свою ефективність, – розповів Жданов.

За словами військового експерта, в ідеалі варто створити антидронний купол. І розмови про створення такого навколо Києва вже є. Про нього, зокрема, говоритимуть на Національному оборонному хакатоні, який відбудеться за підтримки НАТО найближчими днями.

Зараз дивляться

Олег Жданов уточнив, що один із останніх пакетів оборонної допомоги для України теж містить антидронну допомогу.

– В передостанньому пакеті допомоги США прописали переносні радіоелектронні засоби, за рахунок яких у Києві як пілотний проєкт буде створюватися протидронний купол. Але це перспектива, – наголосив він.

Якщо ж такий пілотний проєкт доведе свою ефективність, його можуть поширити на інші міста, вважає експерт.

Найбільша складність цих дронів – що вони летять дуже низько і повільно. Тобто проблема не в їх знищенні, а у виявленні. Дрони доволі примітивні і не корегують маршрут під час польоту.

– Маршрут може закладатися, програмуватися, як на звичайному GPS-навігаторі. Єдине, що в них працює: вони визначають рельєф місцевості і оминають перепони, змінюючи висоту. Їм задається висота, припустимо 50 метрів, і він іде на цій висоті, але повторює рельєф місцевості.

І от осліплення електроніки може призвести до його падіння. А так ніхто його не корегує, ніякого зв’язку немає, ні зворотного, ні прямого. Основний принцип роботи – “пустив і забув”, – каже Олег Жданов.

За прогнозами експерта, Росія запускатиме по Україні все, що матиме.

– Перемога за будь-яку ціну. Вони використовують все, що є. Доки в них будуть засоби, доти вони нас атакуватимуть. Закінчаться дрони, знайдуть щось інше. Уже Іран зараз хоче ракети передавати. Очевидно, тут є зв’язок такий “сірий” Китай-Іран-Росія, – додав Жданов.

За даними міської влади Києва, зранку в бік столиці летіли 28 дронів. Українським військовим вдалося збити більшість із них. У Києві 17 жовтня загалом пролунало п’ять вибухів. Окупанти, зокрема, вдарили по житловому будинку в Шевченківському районі.

Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко поінформував про загибель трьох людей у будинку. Врятовано 19 людей, роботи тривають.

Читайте також
Вже захищає важливі об’єкти: який антидронний купол планують створити над Києвом за два роки
Вже захищає важливі об’єкти: який антидронний купол планують створити над Києвом за два роки

Джерело: Віталій Кличко, Кирило Тимошенко

Фото: Telegram-канал Кирила Тимошенка

Війна в Україні, Дрони, Київ, Олег Жданов, Російська агресія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка