Директор НАБУ звільнив свого заступника Углаву на тлі скандалу з витоком даних

Директор Національного антикорупційного бюро Семен Кривонос наказом звільнив свого першого заступника Гізо Углаву.
Про це повідомила пресслужба НАБУ у вівторок, 3 вересня.
Гізо Углаву звільнили з посади заступника директора НАБУ
— Директор НАБУ ухвалив рішення про застосування дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення до першого заступника директора Бюро за вчинення дисциплінарного проступку – порушення присяги державного службовця, порушення правил етичної поведінки державних службовців, закону України Про державну службу, Кодексу етики працівника НАБУ, – йдеться у повідомленні.
Службове розслідування та Дисциплінарна комісія НАБУ виявили, що Углава вчинив низку дій та висловлювань негативного характеру, спрямованих на дискредитацію працівника бюро, який подав службову записку про можливі факти витоку інформації.
Зазначається, що це також сформувало у працівників НАБУ розуміння можливості настання негативних наслідків за викривальну діяльність, що є порушенням найвищих стандартів етики та доброчесності, яких мають дотримуватися працівники та вище керівництво НАБУ.
Нагадаємо, наприкінці травня 2024 року Гізо Углаву відсторонили від виконання обов’язків першого заступника НАБУ.
У бюро пояснили такі дії необхідністю провести обʼєктивне досудове розслідування, відкрите через ймовірний витік інформації.