Укр Рус
, редакторка стрічки

Президент ПА НАТО пояснив, чому Україні зараз не дають запрошення для вступу

Україна-НАТО
Фото: Depositphotos

Президент Парламентської асамблеї НАТО Джеррі Конноллі заявив, що Україна, перед тим як вступити до Альянсу, має відновити свій суверенітет.

Про це Джеррі Конноллі сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

Запрошення України до НАТО

Так, на запитання, чому б зараз не дати Україні членство в НАТО, особливо з огляду на те, що це питання зазначено першим у Плані перемоги Зеленського, він відповів:

Зараз дивляться

– Ну, зараз триває війна. Є присутність там російських військ і російська окупація. Це має бути розв’язано. Ми маємо відновити суверенітет України над своїми територіями, а потім переконатися, що відкритий шлях до блоку. Думаю, що НАТО дуже чітко вказало і уряд моєї країни, США, також чітко вказав – ми вітаємо ідею, щоб Україна приєдналася до НАТО, – заявив Джеррі Конноллі.

При цьому він зауважив, що розуміє нетерплячість українців і запевнив, що Україна перебуває на невідворотному шляху до Альянсу.

Читайте також
Серед членів НАТО немає консенсусу щодо запрошення України – адміністрація Байдена
Україна-НАТО

Україна має чекати на завершення війни

За словами президента Парламентської асамблеї НАТО Джеррі Конноллі, Україні буде найкраще рухатися до НАТО вже після закінчення війни. Хоча це, можливо, і не єдиний шлях для українців, бо ніхто не знає, яким буде результат цією війни, хоча усім відомо, на який результат сподіваємось.

Саме тому країни-члени блоку й Америка виділяють значні ресурси та підтримують партнерство з Україною, щоб вона вистояла і відновила суверенітет над всією територією.

Президент США Джо Байден, без сумніву, усіляко підтримує прямування України до НАТО, наголошує Джеррі Конноллі.

– Я, звичайно, думаю, що президент Байден із симпатією поставився – і ставиться – щодо українських прагнень, включно з членством в Альянсі. Але чи вдасться він до конкретних дій без консультацій з іншими союзниками по НАТО – навряд чи можливо, – заявив Джеррі Конноллі.

До того ж у президента Байдена в пріоритеті – завершення війни.

Раніше віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, міністерка юстиції Ольга Стефанішина заявила, що Україну запросять до НАТО лише в кордонах 1991 року.

НАТО, Україна-НАТО
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка