Укр Рус
, редакторка сайту

СБУ викрила 497 диверсантів: вчиняли підпали авто військових та теракти біля ТЦК

Служба безпеки України, СБУ
Фото: УНІАН

Служба безпеки спільно з Нацполіцією ідентифікувала 497 осіб, які займалися підпалами автомобілів військовослужбовців, об’єктів Укрзалізниці та встановлювали вибухові пристрої для скоєння терактів проти силовиків.

Про це повідомив під час брифінгу перший заступник голови СБУ Сергій Андрущенко.

Правоохоронці працюють на випередження

За словами Андрущенка, правоохоронці оперативно виявляють зловмисників і здійснюють затримання в режимі 24/7.

Зараз дивляться

– На сьогодні немає жодного випадку, коли б ми не знайшли виконавця. Лише з початку 2024 року ми встановили 497 осіб, причетних до таких злочинів, – наголосив він.

СБУ працює на випередження: виявляє та припиняє спроби російських спецслужб організовувати диверсії поблизу та всередині територіальних центрів комплектування.

Яку тактику застосовує ворог

– Ці об’єкти обираються невипадково, оскільки війна триває не тільки на фронті. СБУ бореться з ворогом не лише на лінії зіткнення, а й у тилу, викриваючи ворожих агентів і зрадників, – зазначив Андрущенко.

Він додав, що атаки на військових є спробою дестабілізувати ситуацію, підірвати довіру до Сил оборони, дискредитувати роботу ТЦК та ускладнити мобілізаційний процес.

Російські спецслужби використовують нову тактику: дистанційний підрив вибухівки в момент, коли закладник ще перебуває поруч. У такий спосіб ФСБ ліквідовує виконавців “втемну”, позбавляючись свідків і уникаючи виплат.

– Росіяни ставляться до них, як до розхідного матеріалу. Їхня доля після виконаного завдання не цікавить ФСБ, – підкреслив посадовець.

Зловмисників вербують через месенджери

Андрущенко також повідомив, що виконавців терактів вербують через месенджери та групи швидкого заробітку.

Найчастіше у пастку потрапляє молодь та безробітні. Куратори передають їм місце для закладання вибухівки, яку готує інша група агентів.

– Ми відстежуємо весь ланцюжок злочину – від вербування до його виконання. Найчастіше діємо на випередження та затримуємо зловмисників, коли вони отримують вибухівку, – додав він.

Він нагадав, що підриви будівель ТЦК та інших об’єктів кваліфікуються як терористичні акти, за що передбачено покарання – до 15 років ув’язнення або довічне.

Для боротьби із вербуванням громадян у грудні СБУ запустила телеграм-чат-бот Спали ФСБешника, куди можна повідомляти про підозрілі контакти. Зараз туди вже надійшло майже 2,3 тис. звернень.

Нагадаємо, за словами очільника Нацполіції Івана Вигівського, з початку року в Україні зафіксовано дев’ять випадків терористичних атак і замахів на них, спрямованих проти поліцейських та військових територіальних центрів комплектування (ТЦК).

Читайте також
Росіяни дистанційно підірвали свого агента у ТЦК Рівного: СБУ повідомила деталі
ТЦК Рівне вибух

Джерело: СБУ
Війна в Україні, Вибух, Нацполіція, СБУ, ТЦК
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка