
Литва зможе задовольнити 90% потреб всіх трьох країн Балтії, в зв’язку з чим відпадає потреба в російському газі.
“За кілька років газовий ринок докорінно зміниться, оскільки в Європі почнуть використовувати сланцевий газ. У Литві відкрито термінал зрідженого природного газу, який може задовольнити 90% потреб всіх трьох країн Балтії, тому нам “Газпром” став абсолютно не потрібен. “Газпром” дедалі рідше зможуть використовувати як засіб політичного тиску в Європі, і я цьому дуже рада”, – заявила президент Литви Даля Грібаускайте в інтерв’ю BBC.
Грібаускайте зазначила, що відмова Росії від будівництва “Південного потоку” є доказом того, що позиція Європи щодо України виправдала себе. ЄС вдалося не дозволити РФ використовувати газ як засіб політичного тиску. Водночас, президент Литви наголосила: якщо Путіна не зупинити, він почне чинити не тільки економічний тиск на Європу. Однак, на її думку, діалог з Росією неможливий, поки вона продовжує агресивну політику.
За словами Грібаускайте, вона востаннє спілкувалася з Путіним ще 2010-го року.
“Про який діалог може йтися, якщо агресор не тільки нападає та допомагає терористам, але й сам поводиться як терорист?” – запитала президент.
Крім цього, контрсанкції Росії президент Литви вважає ударом по своїх же громадянах.
Тим часом глава комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олексій Пушков вважає, що президент Литви Даля Грібаускайте погано розбирається в питаннях газового забезпечення країн Євросоюзу.
“Президент Литви заявила, що за кілька років “Газпром” буде не потрібен, а Європа перейде тільки на сланцевий газ. Вона погано розуміє, що говорить”, – написав Пушков в своєму мікроблозі в Twitter в неділю.