, редакторка стрічки

В Міносвіти розповіли, як триває навчання в Україні та яких фахівців потребуватимемо після перемоги

В Міносвіти розповіли, як триває навчання в Україні під час війни
Фото: Pixabay

Україна попри війну не зупиняла освітній процес на усіх рівнях: школярі та студенти мають можливість навчатися як очно, так і онлайн. Фахові передвищі й вищі навчальні заклади вдалося релокувати та зберегти.

Про це на брифінгу в Медіацентрі Укрінформ повідомив перший заступник міністра освіти України Андрій Вітренко.

За його словами, Україна стала першою країною, яка під час війни не зупинила навчання як школярів, так і студентів. Навчання проводилося та проводиться там, де це можливо – в режимі офлайн чи онлайн.

Зараз дивляться

Андрій Вітренко наголосив, що за рік війни Україна не втратила жодної команди жодного навчального закладу.

Звичайно, є багато прикладів, коли будівлі університетів чи коледжів зруйновані обстрілами, пограбовані окупантами, як, наприклад, у Херсоні. Проте найголовніше – вдалося евакуювати викладачів.

Читайте також
Рада ухвалила закон про вступну кампанію-2023: які предмети складатимуть випускники
Школа

За словами першого заступника міністра, релоковані освітні заклади мають певні проблеми побутового характеру, налагодження навчального процесу, та все ж продовжують навчати студентів.

Щодо спеціальностей, які в умовах війни стали більш актуальними, то наразі важливими стають професії, пов’язані з кібербезпекою країни.

– Кіберзахист наразі є основою для функціонування будь-якої інституції, як державної, так і приватної, – заявив Андрій Вітренко.

Після перемоги у війні важливим буде питання безбар’єрності, тобто потрібні будуть спеціалісти з фізіотерапії, протезисти. Також потрібні будуть фахівці для проєктування безбар’єрних просторів, безбар’єрного доступу.

Не менш важливими після перемоги будуть інженерні, транспортні спеціальності.

Читайте також
Вступ до ЗВО для українців, які здобули освіту за кордоном: пояснення Міносвіти
вступ 2023

Щодо іноземних студентів, яких в українських вишах навчалося понад 80 тис., то зараз їх залишилося в Україні значно менше, але решта здобуває освіту онлайн.

Андрій Вітренко також повідомив, що цього тижня Росію та Білорусь виключили з Лісабонської конвенції про визнання кваліфікацій, що стосуються вищої освіти. Це означає, що дипломи про вищу освіту РФ і Білорусі не будуть визнавати у світі.

Перший заступник міністра освіти наголосив, що Україна готова прийняти у себе іноземних студентів, які раніше навчалися у РФ.

Війна в Україні, Вища освіта, Міносвіти
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка