
Факти ICTV розібралися у змінах у вступній кампанії в Україні і подготували для вас матеріал про нові правила, бюджетні місця, спеціальні умови під час вступу та про ціни, які встановили самі рейтингові ВНЗ країни.
Читайте: Нові умови вступу в виші для абітурієнтів з окупованих територій (ВІДЕО)
Що трапилося?
Сьогодні в Україні стартувала вступна кампанія, яка триватиме до 28 липня.
Що змінилося цього року?
– Цього року абітурієнти подаватимуть документи виключно в електронному вигляді. Оригінали знадобляться тільки після зарахування.- Бюджетні місця будуть виділятися в тих чи інших закладах в залежності від кількості студентів з високим балом ЗНО, які подали туди документи.- З цього року термін дії сертифікатів ЗНО збільшиться до двох років. Випускник 2016 зможе їх використовувати на вступній кампанії 2017 і 2018 років.- Цього року багато спеціальностей, які були раніше різними, поєднали в одну. Наприклад, журналістику, видавничу справу, рекламу і зв’язки з громадськістю тепер поєднали в одну спеціальність – журналістику.
У скільки ВНЗ можна подавати заяви?
Кожен абітурієнт зможе подавати до 15 заяв в різні ВНЗ, але не більше ніж на п’ять спеціальностей.
Як подати електронну заявку до ВНЗ?
Бажаючим подати електронну заявку на вступ до ВНЗ необхідно зареєструватися на сайті ez.osvitavsim.org.ua і створити особистий кабінет. Там абітурієнт повинен буде ввести адресу електронної пошти, серію і номер паспорта, серію і номер атестата, номер, пін-код і рік отримання сертифіката ЗНО. Також потрібно вказати середній бал атестата і завантажити відскановану копію додатка до атестата.
Після цього майбутній студент повинен вибрати бажаний ВНЗ і пріоритетні спеціальності. Кожна заявка буде відображатися в єдиній базі абітурієнтів. Абітурієнти побачать, що статус заявки змінився, і біля неї з’явився напис: “Зареєстровано в єдиній базі”. Статус заявки можна буде відстежувати. Якщо потрібно буде скоригувати дані, то він зміниться на: “Потребує уточнення вступником”. Якщо абітурієнта приймають, то заявка отримує статус: “Зареєстровано у ВНЗ”.
Коли дізнатися, хто вступив до ВНЗ?
Список тих, хто вступив, всі ВНЗ зобов’язані опублікувати до 12 години 1 серпня.
Хто потрапить на бюджет?
Минулого тижня Кабмін оголосив держзамовлення на навчання у вищих навчальних закладах. Всього в цьому році на бюджет планують набрати 201 тис. першокурсників.
Відзначимо, що Міносвіти збільшило кількість бюджетних місць на 12%
Як будуть вступати пільговики?
Цього року пільгові категорії повністю скасовані. Однак спеціальні умови вступу (співбесіда, вступні іспити) все ж існують. На них мають право абітурієнти, які мають захворювання, які не дозволяють пройти ЗНО і учасники АТО, які демобілізувалися і не встигли зареєструватися на ЗНО.
Скільки буде коштувати навчання?
Традиційно найвищі ціни на навчання заявлені у Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка. Причому це стосується всіх спеціальностей. До слова за спеціальність “правознавство” доведеться заплатити 44 тисячі гривень за рік за денну форму навчання. Та ж спеціальність в Київському політехнічному інституті обійдеться в 2 рази дешевше – 22 тисячі. Києво – Могилянська Академія буде коштувати 36 тисяч, а в профільній Харківської академії – 23 тисячі.
Контракт на спеціальність “міжнародна економіка” буде коштувати в КНУ – 32 тисячі гривень, в КПІ на 10 тисяч менше – 22 тисячі. У Львівському національному університеті імені Івана Франка вартість контракту складе – 17,2 тисяч гривень. За 8,2 тисячі гривень на цю спеціальність можна потрапити в Харківський Політехнічний інститут.
Гуманітарна спеціальність “журналістика” цього року б’є майже всі рекорди. Вартість навчання в Інституті журналістики (КНУ) – 38 тисяч гривень. До слова, якщо ви виберете заочну форму навчання, то вам вдасться заощадити 10 тисяч. Львівський університет обійдеться в 11,6 тисяч за контракт. А за заочну форму лише 8,1 тисячі гривень. Журналістика в Києво – Могилянській Академії буде коштувати 30 тисяч гривень.
З повним списком цін можна ознайомитися тут.