, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Два роки у пастці: чому українські військові не можуть розірвати контракт з ЗСУ

З весни 2014 року військові-контрактники фактично стали заручниками власної армії. До завершення особливого періоду розірвати контракт було неможливо. Аж на початку 2017 року ухвалили закон, який дав хоча б якісь надії за власним бажанням залишити фронт. Але за умови додаткової служби: півтора роки – для строкових контрактів, і 2 – для підписаних на невизначений термін. Діяв закон лише рік. Закондавці такий обмежений термін пояснюють просто –  боялися, щоб армія не почала розсипатися.

А ще практика показала, одного року для ротації – замало. А сотні армійців не вклалися у відведений термін . Війський експерт Іван Якубець пояснює, на оновлення особового складу треба мінімум 2 роки, аби належно підготувати новобранців.

Дивіться: Українська зброя, що замінить армійців та зупинить ворога на Донбасі.

У Генштабі запевнили, що над вирішенням цього питання працюють. Уже внесли до парламенту пропозицію змін до законодавства. Запевняють: розривати контракт можна буде одразу після набуття права на звільнення.

У Генштабі наголошують – силою нікого не триматимуть, але заохочують служити непоганою зарплатою – від  8 тис. гривень, а на передовій від 18 тис. Тим часом, юристи радять тим, хто більше не хоче служити, обов’язково за 3 місяці до завершення строку контракту  писати рапорт на звільнення. Це збільшить шанси.

До слова, українську армію переозброять сучасними ПТРК і БПЛА.

контрактна армія, українські військові, Українська армія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка