”Надруковані” снаряди, броня з порошку та супер-кулі: у КПІ розробили інновації для армії
Українські інженери цінуються в усьому світі за розум. Наші ідеї іноземні компанії купують за шалені гроші. Державі, на жаль, часто байдуже до наших розробок.
У лабораторії київської політехніки не бояться інновацій. Тож, ризикнули й поєднали звичну зварювальну установку та 3D принтер. Як результат, створюють, корпуси для дефіцитних нині в армії великокаліберних снарядів. Це вп’ятеро швидше, ніж на верстаті, а металу потрібно в чотири рази менше. Так само боєприпаси виготовляють для американської армії, в Україні досі такого не робили.
Читайте: Нові технології у світі та чи є там місце Україні
На зварювальному факультеті знають як рятувати життя українських солдатів. Ще в 2014 створили захисні решітки для БТРів та броньованих машин піхоти. Снаряд при взаємодії з нею не вибухає. Коли почалися бойові дії на сході, за кошт волонтерів зробили таких не один десяток.
Зі спеціального порошку київські розробники навчилися робити абсолютно нову надміцну та вдвічі легшу за металеву керамічну броню. Технологія її виготовлення – дешевша за аналоги. Бронею вже зацікавилась Туреччина. А от проти українських супер-куль не встоять навіть легкі броньовані машини піхоти. Секрет у сердечниках – такі кулі пробивають 20-мм броню.
Українські технології вже переходять з лабораторій – на передову. Хоча армійці хотіли б, щоб це відбувалося швидше.
До слова, Факти ICTV розповідали про те, як онлайн-технології шпигують за людьми.