Разова поїздка 16 грн. Як взяти під контроль власників маршруток
З маршрутками в Україні справжня біда – виявляється, що їх фактично ніхто не контролює.
Тож, у якому стані їздять машини – залишається на совісті власників. А її, очевидно не має, бо пасажири добре знають, що технічний стан маршруток в більшості небезпечний для життя.
Та й вартість проїзду складають хто, як хоче, бо регулюючих норм немає. Тож заклики влади знизити ціни мають швидше рекомендаційний характер.
Щодня у Київ із передмість приїжджає майже 400 тисяч осіб. Через різке підвищення вартості проїзду на 30-35%, люди змушені сплачувати за разову поїздку 12-16 гривень.
Після скандалу перевізники спочатку знизили ціни, однак потім повернули їх назад.
Ситуація для людей ускладнюється ще й тим, що у маленьких містечках просто немає муніципального транспорту. Тепер аби не переплачувати, маленькі відстані пенсіонери та студенти долають пішки. Або ж електричкою.
Люди стали заручниками ситуації, адже вплинути на маршрутників ніхто не може. Формально, за технічним станом автобусів стежить Укртрансбезпека. Однак ліцензії вони можуть позбавити лише після третього зауваження. Та й на інспекцію приходять з попередженням.
Також у 2015 році Кабмін скасував державне регулювання тарифів на пасажирські автобусні перевезення. Тож приватний перевізник – сам собі указ. Має повне право встановлювати вартість проїзду на власний розсуд. На сьогодні – це 51 копійка за один кілометр без врахування ПДВ та страхового збору.
До слова, з маршруток Боярки, Вишневого та Обухова викинули пенсіонерів.