Рибний бізнес: як заробити на форелі та осетрових

Буковинський підприємець Левон Тертерян вирощує рідкісні види риб у штучних умовах. Декілька видів форелі, осетра, і стерлядь у чоловіка купують ресторани та супермаркети з різних областей України.

Тепер у нього 17 басейнів. Тільки форелі тут вирощують 7 видів. Ця риба вибаглива, потрібен якісний корм, його завозять з-за кордону, та система циркуляції води.

Рибу тут продають лише партіями. Клієнти – великі супермаркети та магазини. Вартість форелі – 130-150 грн за кг, а осетра – 200 грн. Рибу вирощують не тільки для споживання, з неї беруть ще й ікру.

На підприємстві також вирощують струмкову форель – місцеву аборигенку, яка опинилася на межі вимирання. Утім для промислової переробки її не використовують, не вигідно. А випускають у місцеві ріки.

Дивіться: Важать до 8 кг і не їдять капусту – 20 екзотичних порід кроликів

Перед новим роком продали з 8 десятків тонн риби. Держава зменшила мито на ввіз іноземної рибної продукції. А ось на доставку кормів для риби – ні. Тож, не великим підприємствам займатися рибними промислами в Україні не вигідно.

Тому нині на українському ринку 65% рибної продукції з-за кордону, і лише 35 – від вітчизняного виробника. А могло б бути навпаки.

До слова, у РФ рибак вмерзнув у лід і загинув.

Риба
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка