Шість днів не розумів, що відбувається навколо: мер Мелітополя про перебування в полоні

Іван Федоров — наймолодший мер Мелітополя — вже став одним із героїв цієї війни. Шість днів він перебував у полоні окупантів, і лише декілька днів тому його звільнили, обмінявши на 9 російських військових.

Фактам ICTV він розповів про перебування у терористів, порятунок та феномен російськомовного Мелітополя, який став одним із найпотужніших українських форпостів в окупації.

24 лютого російські терористи о 05.00 ранку ракетами знищили аеродром у Мелітополі, а вже за кілька годин у місто в’їхала військова техніка окупанта з Криму. Іван Федоров відразу звернувся до мешканців із закликом зберігати спокій.

Далі жителі російськомовного Мелітополя вийшли на мітинг з українськими прапорами. Загарбникам чітко вказали на вихід.

— Місто не зустрічало нікого і всім казало: вам тут не раді! Ми не хочемо вас тут бачити, — говорить Федоров, перебуваючи вже в Києві після зустрічі з президентом.

На десятий день безперервних мітингів окупанти увірвалися до кабінету мера, витягли Івана із мішком на голові та відвезли у невідомому напрямку.

— Десь о 15.30 вони зайшли в цей кабінет, представилися співробітниками “силових структур” “ДНР” і сказали, що заарештовують мене за те, що я фінансував Правий сектор, — пригадує мер.

У мережі була інформація, що Федорова відвезли до Луганська, де катували. Але це не залякало мелітопольців, навпаки — сила їхнього супротиву стала ще більшою і вони знову виходили на вулицю з українськими прапорами та вимагали волю меру.

Ці найдовші шість днів у своєму житті Іван Федоров провів у мелітопольському райвідділі поліції.

— Ці шість днів були досить важкими для мене. У мене не було засобів зв’язку, я не знав, котра година. Я був у камері і не розумів, що відбувається. Що відбувається з моїми батьками. Що відбувається в місті. Що відбувається з моєю командою. Що відбувається в цілому в Україні – я нічого не розумів.

Фізично мене не катували. Але психологічні методи впливу іноді важчі, ніж фізичного. Ну, наприклад, коли проводять допити протягом декількох годин і поруч з вами стоїть 6 озброєних до зубів людей. Чи коли в сусідній камері когось катують і ламають йому пальці, ламають йому щось…, — розповідає Федоров.

Мера Мелітополя обміняли на дев’ятьох російських строковиків. Це перший обмін цієї війни, і він символічний – Україна не залишає у біді своїх. Перші слова Івана у розмові з президентом розчулили усю країну.

— Вирвалось! Вирвалось! Але я так вважаю! (про нецензурне висловлювання щодо російських терористів, – Ред.). Ці негідники, поки я сидів, зняли прапор України, який наша команда відстоювала. І я вважаю, що це наше перше завдання – повернути прапор України в Мелітополь, де люди незламні і дотепер, — поділився своїми спогадами Федоров.

З Києва Іван Федоров відразу вирушив до Запоріжжя. Поки його місто тимчасово окуповане, він виконуватиме свої обов’язки звідти.

Читайте також
Мер Мелітополя вперше після полону опублікував відеозвернення
Мер Мелітополя Іван Федоров

Війна в Україні, Мелітополь, полон
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка