Зорепади в Україні: коли спостерігати та як впливає на людей
Цими вихідними (3 серпня) і наступний тиждень – ми зможемо спостерігати так звані зорепади. Це означає, що Земля почне проходити через метеорний потік Персеїди. І почнуться метеорні дощі.
Щороку саме у цей період серпня Земля проходить через орбіту так званої комети Свіфта-Туттля. І зачіпає її хвіст. Маленькі метеори, що раніше відкололися від ядра великої комети, потрапляють в атмосферу Землі і спалахують у ній, наче зірки. З’являються вони біля сузір’я Персея, звідси і назва – метеорний потік Персеїди. Саме це сузір’я треба шукати в небі – там спалахуючих метеорів буде найбільше.
Олександр – засновник клубу астрономів-аматорів. Разом з однодумцями влаштовує виїзди за місто, де з телескопа спостерігає за небесними тілами.
Читайте: Метеорний потік Персеїди: як зробити фото зорепаду
А от якщо хочете упіймати палаючі метеори на фото, додаткове спорядження все ж знадобиться.
Аби зробити гарне фото, фотограф радить обрати відкриту місцевість, безхмарну погоду, поставити камеру на штатив, встановити максимально тривалу витримку і таймер.
Кожна персеїда за секунду долає в середньому 50 кілометрів. Цьогоріч метеорний дощ буде не найінтенсивнішим: за годину їх пролітатиме до 70. Це космічне явище безпечне: до Землі метеорити долітають вкрай рідко, і на самопочуття, на відміну від магнітних бур та сонячних затемнень, не впливають.
Тож вже цими вихідними можна сміливо насолоджуватись космічним дивом. А пік Персеїд припаде на 12-13 серпня.
До слова, Місяць “розчиниться” у небі: земляни зможуть спостерігати незвичайне явище.