PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Александр Мусиенко
Автор: Александр Мусиенко

Розірвання угоди між США та Іраном: чому може постраждати Україна

Причиною запровадження санкцій і виходу США з угоди, як на мій погляд, полягає все-таки в тому, аби ослабити Іран на ринку ресурсів нафти і газу. Справа в тому, що за оцінками багатьох експертів, Іран має дуже великі поклади газу, а також нафти. І після підписання Угоди про скасування санкцій в обмін на припинення ядерної програми, Іран почав проводити активну кампанію із залучення інвестицій, зокрема і у свій нафтогазовий комплекс.

Великі європейські корпорації та компанії буквально «вишиковувались в чергу» аби укладати торговельні угоди та договори на поставку обладнань і товарів в Іран, звідси частково і пояснюється така підтримка Угоди з Іраном з боку Європейського Союзу і критика на адресу США.

Читайте: США виходять з угоди щодо іранської ядерної програми

Натомість президент США Дональд Трамп, ще в ході своєї передвиборчої кампанії обіцяв підтримку американської нафтогазової галузі. Америка активно просуває свої позиції на ринку скрапленого газу і європейці наче не проти, але газ із Катару та Ірану дешевше.

Перед цим криза в Катарі, а зараз вихід з угоди із Іраном, свідчить про те, що США веде боротьбу проти можливих конкурентів на ринку нафти і газу.

Читайте: В Ірані парламентарі спалили прапор США

На фоні введення нових санкцій, загнаний у глухий кут Іран може посилити військове протистояння в Сирії та Йемені, це може призвести до ще більшої ескалації із Саудівською Аравією, як основного союзника США у регіоні.

Для України та й інших країн — це матиме негативний відбиток через зростання Світових цін на газ.

Читайте: Може бути війна. Макрон про наслідки виходу США з угоди з Іраном

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка