PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android
Автор: Иван Либерман

Затонуло авто: хто несе відповідальність та як отримати матеріальне відшкодування

Сильні зливи призводять до масштабних затоплень не тільки вулиць, але й майна, тобто автомобільного транспорту. Чи несе хтось відповідальність за пошкодження авто?

Відшкодування завданого матеріального збитку можливе за наявності відповідних запитів та проведення необхідних експертиз. Це повинні бути автотехнічні та інші технічні експертизи, які встановлять причино-наслідковий зв’язок, що наслідком пошкодження транспортних засобів та іншого майна потерпілих є злива, повінь місцевого значення.

В першу чергу постраждалий має звернутись до гідрометцентру України за інформацією про погодні умови конкретного дня. Тобто, повинен бути повний опис опадів, швидкості вітру та інше в тій місцевості (місто, район), де сталось затоплення авто.

Читайте: У Києві злива затопила дороги – люди пливуть на надувних кругах

Після чого варто провести автотехнічну експертизу на наявність ушкоджень. Третій крок – фінансова експертиза пошкоджень транспортного засобу для встановлення розміру завданої шкоди.

Найголовніший крок – встановлення причетність безвідповідальності або бездіяльності місцевих органів влади, районних органів влади чи власників приватної території, на якій знаходився транспортний засіб.

Якщо пошкодження автомобіля сталось на приватній території, потрібно зробити відповідні запити аби дізнатись чи знаходиться дана ділянка в оренді чи суборенді. Від так балансоутримувач несе майнову відповідальність.

Тобто, потрібно встановити справність чи несправність водовідведення в тій частині каналізації, де сталось затоплення. Таким чином варто провести відповідне дослідження на предмет того, як обслуговуються колектори та коли вони обслуговувались останній раз.

Якщо пошкодження автомобільного транспорту сталось на вулиці, за це несуть відповідальність органи місцевої влади, територіальна громада (якщо це села), районна адміністрація (якщо говорити про міста) або ж Київська міська державна адміністрація (КМДА).

Читайте: На Прикарпатті негода зруйнувала переправу і відрізала від світу Шепіт

В даній ситуації буде не один відповідач, а кілька. Відповідачами можуть бути: Укравтодор, КМДА (відповідне управління містобудування), Київводоканал – тобто відповідачів може бути і 5, і 10, і 20. Скільки буде встановлено позивачем відповідачів, стільки їх і буде.

Коли всі документи зібрані можна або відкрити кримінальне провадження за ст. 367 КК Службове недбальство, або діяти в рамках Цивільного кодексу.

Якщо рухатись в рамках Кримінального кодексу з самого початку, то всі експертизи повинні проводитись безкоштовно для людини, яка позивається. Якщо це робити в рамках Цивільного судочинства, в суді загальної юрисдикції, то зрозуміло, що кожна людина або юридична особа повинна довести обставини, на які посилається, і тому повинна сама зібрати усі докази вини та винуватості організацій, органів місцевої влади та самоуправління.

В рамках Кримінального кодексу всі дії робитиме слідчий, але адвокат потерпілого може писати клопотання або виступити з клопотанням до слідчого в суді про проведення певних експертиз.

Найголовніше – встановити причино-наслідковий зв’язок.

Інше важливе питання – наявність страхування авто. Страхова компанія відшкодовує завдані збитки авто при наявності повного КАСКО та пункту в договорі про страхування від повеней. Якщо цей пункт присутній, то компанія відшкодовує збиток власнику транспорту або ремонтує його, після чого страхова виступає позивачем у справі пошкодження рухомого майна шляхом затоплення.

В даному випадку потрібно бути уважним при підписанні подібного договору зі страховими компаніями, адже часто буває, що такі випадки для відшкодування не прописані, а ви ні за що платите страховим компаніям.

Подати позов можна впродовж 1 року. Якщо людина знаходилась хворою чи була за кордоном, то для нього буде продовжено термін – до 3 років. Тобто, впродовж 3 років можна позиватись до організацій, відомств та управлінь щодо відшкодування завданого матеріального збитку. Окрім цього, дані строки продовжуються, але потрібно мати об’єктивні причини та пояснення не подання позову в зазначені 3 роки.

За наявності всіх висновків та експертиз, відповідей на всі адвокатські запити, фото та відео докази, свідчення людей, перспектива стягнення матеріального та морального відшкодування 100%.  

Автор: Іван Ліберман, адвокат

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка