PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Анексія Криму: ким потрібно було пожертвувати

Микола Давидюк
Микола Давидюк

Чотири роки тому, на територію України, в Крим, ввійшли війська російського спецназу у військовій формі без розпізнавальних знаків та захопили будівлі парламенту та Ради міністрів Криму, вивісивши над ними російські прапори. Такий сценарій гібридного захоплення Росією потрібно було прорахувати, спланувати сценарії можливих реакцій, яких, на жаль, не було.

Не відбулося симбіозу енергії співпраці громадського сектору, активістів, спільного спротиву з органами влади. Співпраця була, але надзвичайно мізерна, що не допомогло втримати територію в складі України.

Читайте: Іслямов: Кримські татари мали зупинити РФ

Тоді потрібно було відстоювати національний інтерес. Надто довге напування проросійських представників на території Криму, втручання Росії в політику України на території півострова привело до того, що Україна, як держава, не була готова протистояти російському ворогові. Ні армія, де були відсутні двигуни в танках, ні громадський спротив не були до цього готові. Присутнім був лише індивідуальний подвиг та самозвитяга, проте, ніяк не організовані дії.

Жертвувати потрібно було виключно російськими загарбниками, тими “зеленими чоловічками”, які захоплювали адміністративні будівлі, а не українськими солдатами, не українськими громадянами, чи тим більше кримськими татарами, які теж є громадянами України.

Жертвувати потрібно було терористами, як це, наприклад, роблять у Британії та США. В європейських країнах ніхто не співпрацює з ворогом, а терористів нещадно знищують.

Читайте:  Повернення військової техніки з Криму: МЗС поставило крапку

Помилки 2014 року повинні бути враховані в українському законодавстві. Потрібно прийняти антитерористичний закон, який би дозволив українським військовим, безпековим службам, українським силовикам миттєво реагувати на будь-які спроби посягання на українську територіальну цілісність, захоплення адміністративних будівель чи військових частин.

Цього поки що немає, але потрібно використовувати досвід Ізраїлю, Великобританії і багатьох інших країн, в яких були, або є схожі загрози.

Читайте: США відправили до Криму військові літаки

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка