PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Світлана Чуніхіна

Чому Саакашвілі хотів стрибнути з даху – пояснення психолога

Конфлікт і конфронтація для Саакашвілі – це важлива складова його політичної стратегії, його стилю. Через конфлікт він прийшов до влади у Грузії (Революція троянд), через конфлікти зі старими корумпованими елітами він досягав результатів на шляху реформ. Поки він брав гору у конфлікті – міг функціонувати як лідер, коли програв конфлікт (з Путіним за Абхазію та Південну Осетію), він програв і лідерство.

Читайте: У будинку Саакашвілі обшуки

Тому у Саакашвілі просто не було шансів знайти собі місце у політичному середовищі України, яке тримається на здатності політиків домовлятися, уникаючи відкритої конфронтації із сильними суперниками.

Але цю ситуацію потрібно розглядати крізь явні та приховані мотиви, страхи усіх її учасників. Тому ситуація зараз виглядає такою, що вийшла з-під контролю, оскільки всі її інтересанти емоційно розбалансовані.

Українці, до речі, зазвичай схильні емоційно поєднуватися із тим, кого вони вважають жертвою, страждальцем, слабкою стороною конфлікту. У Саакашвілі зараз більше шансів знайти розуміння і співчуття у виборців, ніж у його опонентів.

Читайте: Саакашвілі намагався стрибнути з даху, його затримали (ОНЛАЙН)

Він є яскравим прикладом демонстративної особистості. Для нього важливо бути в центрі уваги, залучати якомога більше уважних свідків для свого хрестового походу в політиці. Гучні загрози вчинити самогубство на очах у натовпу – це доволі типова поведінка для особистості такого складу (демонстративної, або, як її ще називають, артистичної чи істероїдної). Це елемент морального та емоційного шантажу як опонентів, так й прихильників.

Саакашвілі знаходиться в непростій життєві ситуації і відчуває потужний тиск. Люди йдуть з життя тихо. Ті, хто голосно кричить про ці наміри, прагне одного з двох – отримати допомогу, захист, порятунок від фатального кроку або привернути увагу до себе, своєї позиції, своїх цілей. І те, і інше – маніпуляція. Водночас може свідчить про те, що людина дійсно знаходиться у відчайдушному стані.

Читайте: Як Саакашвілі знімали з даху

Це адекватна поведінка у тому сенсі, що вона дозволяє Саакашвілі досягти своїх політичних цілей. Зараз йому дуже потрібна трибуна, і він її отримує.

Автор: політичний психолог

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка