PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Михайло Басараб

Чому висилка дипломатів РФ останнє попередження для Путіна

Вислання російських дипломатів – це важливе консолідоване рішення з боку західних держав, яке певною мірою можна зрівняти з ухваленням санкцій проти Російської Федерації. Ця кампанія вражає своєю масштабністю та безпрецедентністю. Мало хто вірив, що більшість провідних західних країн зможуть так мобілізуватись і виступити єдиним фронтом.

Мовою дипломатії – це остання попередження. Якщо Росія не змінить своєї політики щодо Заходу, якщо Росія не дасть достатніх підстав зрозуміти, що вона згорне свою авантюрну зовнішню політику, то це може призвести до розриву дипломатичних взаємин. Або до серйозніших наслідків для Кремля.

Україна долучилась до цієї кампанії. Фактично ми опинились в одній команді з державами-членами Європейського Союзу і НАТО – це символічно та правильно, оскільки Україна продемонструвала наскільки важливо чинити колективний тиск на РФ.

Це дає підстави, у майбутньому, пропонувати не лише продовження санкцій проти Росії, а й їх розширення (санкції за збройну агресію проти України та за окупацію частини територій).

Читайте: Європа і США масово висилають дипломатів РФ – СПИСОК КРАЇН

Деякі західні експерти та політики говорять про те, що слід очікувати загострення ситуації зі сторони Путіна. Що масове висилання російських дипломатів є провокацією зі сторони ЄС та США, і потрібно згортати недружню політику стосовно Росії. Ці ж експерти і політики говорять: “якщо ми будемо дратувати Путіна, то підштовхнемо його до масштабної війни проти НАТО”. Це архаїчна позиція, абсолютно не обґрунтована і безпідставна.

Фактично, Росія вже почала третю світову війну проти Заходу. Проте, поки вона має гібридний вимір, а не збройний.

Російська Федерація почала цю війну не для того, щоб знищити Захід, а для того щоб підпорядкувати його своїй політичній волі.

Путін не налаштований бомбардувати Лондон, Берлін, Барселону, Мілан чи Вашингтон. По-перше, значні активи російських корупціонерів знаходяться на території західних держав. Все що розкрадається на території Російської Федерації інвестується в Захід. Значні статки російських багатіїв знаходиться на території Європейського Союзу і Америки.

По-друге, статистика доводить, що майже всі діти чи онуки російських бізнесменів та політиків, зокрема Путіна та Лаврова, живуть в ЄС, США чи Канаді.

Відомо, що донька Лаврова майже громадянка США, донька Путіна має велику транспортну компанію у Нідерландах. Російські олігархи не для того створювали свої імперії на Заході, щоб потім все перетворити на попіл.

Росія хоче встановити свій політичний контроль і домінування над західним світом, скориставшись світоглядною і політичною кризою на Заході.

Читайте: Отруєння Скрипаля: Ісландія призупиняє дипломатичний діалог з РФ

Наразі Європу та США лихоманить від постмодерних трансформацій світогляду і традицій, ціннісної кризи, притоку мігрантів та хаотизація політичного дискурсу. Путін вирішив скористатись цією ситуацією для того, щоб підпорядкувати собі західний світ.

Але ця кампанія не для фізичного знищення, тому збройні протистояння Росії і Заходу – це винятково словесний шантаж з боку Путіна, який викликає невмотивовані страхи західних політичних та інтелектуальних еліт.

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка