PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Віктор Таран

Дематюкація мови: чому лайка не регулюється законодавством

2 липня у Верховній Раді зареєстрували законопроект № 10414 Про протидію лихослів’ю (про дематюкацію мови), який передбачає штрафи та покарання за використання нецензурної лексики.

Мета законопроекту про дематюкацію мови – боротьба з вживанням лайки під час трансляції телерадіопередач та публічних виступів, розповсюдження матеріалів ЗМІ, що містять матюки, та в інші способи.

Читайте: Штрафи та адміністративні арешти: що передбачає законопроект проти матюків

Внесений проект закону Про протидію лихослів’я – один із багатьох незрозумілих документів в українському парламенті. Адже вживання нецензурної лексики – це не те питання, яке унормовується законодавством.

Ненормативна лайка унормовується на рівні етики, моралі, цінностей, культурологічних та релігійних норм. Цю проблему в суспільстві варто регулювати не за допомогою законодавства, а вихованням. Лише таким способом потрібно боротись з цим побутовим питанням.

Читайте: Вже й поговорити не можна: реакція українців на штраф за матюки

Внесення такого законопроекту є не чим іншим, як піаром. Депутати таким чином намагаються постати кращими людьми перед суспільством, ніж вони є насправді.

Читайте: Лайка корисна та описує ставлення до ситуації: Супрун про матюки

Використання нецензурної лайки у мові – проблема моралі, виховання та етики. І лише в цій площині варто боротись з матюками, але ніяк не на законодавчому рівні.

Автор: Віктор Таран, голова центру Ейдос, політолог.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка