PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Іван Ліберман

Мали право. Чому не затримали тих, хто погрожував Ноздровській

Кілька днів тому з’явилась новина про те, що правозахисника Ірину Ноздровську знайшли мертвою. Зараз розглядаються версії: навмисне вбивство, самогубство чи доведення до самогубства. Якщо навмисне вбивство – стаття 115 КК України, що передбачає від 10 до 15 років, або до довічного ув’язнення. Якщо це доведення до самогубства – стаття 120 КК України – до 3 років ув’язнення.

Читайте: Вбивство Ноздровської: версії слідства

Наразі правоохоронці все роблять постфактум. На упередження ніхто не зміг нічого зробити.

Коли Ірині погрожували, правоохоронці не вжили заходів, тому що за 129 статтею КК України погроза вбивством, по якій подавались заяви заявника-потерпілої, як правило, взагалі нічого не роблять. НЕ роблять по тій причині, що це злочин, що відноситься до злочинів середньої тяжкості.

Відтак, немає законних підстав для правоохоронців проводити негласні слідчі розшукові дії (НСРД). Тобто при даній статті вони законно діяти не можуть.  Тільки при тяжких злочинах та особливо тяжких можна проводити НСРД: прослуховування телефонів, перевірка електронних адрес, Vider, Whatsapp та все інше. Дозволяється піднімати та приєднувати всю інформацію до матеріалів кримінального провадження, слідкувати за людиною, встановлювати прихованні відеокамери, приховане спостерігання, проводити весь комплекс заходів.

Оскільки погрози – стаття 129 КК України, то проведення НСРД забороняється і такі справи ніхто ніколи не розслідує.

При даній статті заявник-потерпілий сам зобов’язаний довести, що йому погрожують. Він повинен надати аудіозапис, повинен ініціювати проведення відповідних фоноскопічних експертиз, яких є 3: експертиза стосовно відсутності монтажу відеозапису чи аудіозапису погроз на телефоні, справжність голосу особи та порівняння.

Читайте:  Затриманий наречений Ноздровської відмовився свідчити

Якщо людина добровільно не надає запис свого голосу для експертизи за постановою слідчих, то слідчий пише клопотання до суду, а суддя виносить ухвалу забрати зразки силою у підозрюваного чи групи підозрюваних, щоб встановити ідентичність. Після чого проводиться третя фоноскопічна експертиза – порівняльна. Порівнюються зразки голосу, які надала особа зі зразками голосу, де звучать погрози. Все лягає на плечі потерпілого. Наш процесуальний кодекс далеко не досконалий.

Читайте: Що знала Ірина Ноздровська і чому її тіло підкинули у воду

Закон України не передбачає для потерпілої сторони одного безкоштовного адвоката, який буде надавати правову допомогу. А підозрюваному гарантує безкоштовних адвокатів і по Конституції, і по Кримінально-процесуальному кодексу. А потерпілий лежить під крапельницями без адвоката, не має грошей і ніхто не напише позовну заяву, клопотання, ніхто не підкаже як і що потрібно робити. А слідчі не займаються подібними справами.

У зв’язку з тим, що в Україні в багатьох аспектах, в тому числі і в кримінальному світі завжди є певні можливості, а якщо є зв’язки в судовій частині – вся справа може серйозно гальмуватись. І ця справа через півроку або не згадається, або згадається, то до кінця не розслідується.

Автор: адвокат

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка