PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Роман Мельниченко
Автор: Роман Мельниченко

Міф про красу: чи існує еталон жіночої краси

Чому жінки хочуть бути вродливими та гарними? Чи існує певний еталон, який визначає, що таке бути гарною?

Кілька сотень років тому ознакою чоловічності були такі атрибути, як: носіння перуки, нафарбоване обличчя білою пудрою, носіння лосин, бантів та брошок.

Сьогодні подібний вигляд чоловіків дуже сумнівний в більшості країн Європи. Ви можете знайти в Youtube ролик, який показує зміну вимог до жіночих форм впродовж 20 століття. Продивившись його, ви помітите, що вони змінюються кожні 10 років. Відповідно, ніякого еталону жіночої краси чи сексуальності взагалі не існує. Все міняється час по часу, і за життя однієї жінки ідеали краси та сексуальності можуть змінюватись кілька разів.

 

Невдоволення жінки своїм зовнішнім виглядом постійно зростає. Сучасний світ змінює тренди дуже швидкими темпами. Наприклад, 2-3 роки тому було модним мати пухкі губи, пишні груди та сідниці як у Дженніфер Лопес, і всі дівчата та жінки прагнули мати всі ці атрибути краси.

Сьогодні ж в моді так звана натуральність, тобто те справжнє, що дала жінці природа. І більшість представниць прекрасної статі почали здувати колишні принади.

 

Всім знайома німецька фраза “Kinder, Küche, Kirche” (Діти, Кухня, Церква) говорить, що хороша, приваблива, щаслива, успішна в житті жінка – жінка, яка обмежила сферу своїх інтересів кухнею, домогосподарством, дітьми та своїм чоловіком, відмовилась від кар’єри та розвитку у світі.

Тобто жінка не належала собі ні тілесно, тому що вона мала продовжувати рід, ні емоційно, тому що її потреби не враховувались – скільки вона буде народжувати і, що це для неї означає замкнутись в чотирьох стінах.

 

Над жінками постійно висить Дамоклів меч некраси. Згідно міфу про красу не стільки важливі поняття особистості, успішності та реалізованості жінки, а важливо, чи красива ця жінка.

Якщо жінка гарна, тоді вона успішна, кохана, потрібна та бажана.

У чоловіків від 30 до 60 років – період розквіту сил. Але у жінки від 30 до 60 років – це не про розквіт. Це про те, що вона починає в’янути, хоча біологічно все так само як у чоловіків – жінка досягає піку своїх інтелектуальних, моральних та фізичних сил.

Міф про красу намагається вселити, що найголовніша цінність прекрасної статі у відповідності еталону краси, а вони змінюються кожні 10 років.

 

Автор: Роман Мельниченко, сімейний психолог, психотерапевт, експерт зі стосунків, засновник Центру партнерських стосунків Persona

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка