PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мішин
Автор: Олександр Мішин

На темному боці сили: Емірати та Blackwater виношують план вторгнення до Катару

З регіону Перської затоки продовжують надходити тривожні звістки. В центрі уваги знову проблема безпеки Катару.

Колишній заступник прем’єр-міністра Емірату Катар Абдуллах бін Хамас аль-Аттія розкрив деталі плану зовнішнього вторгнення до його країни з використанням найманців. Уряд ОАЕ фінансував цей задум, скеровуючи кошти американській приватній охоронній компанії Academi. До січня 2010 року означена фірма мала назву Xe Services LLC, але переважній більшості вона більше відома за первинною назвою – Blackwater. За словами аль-Аттії, розроблений ОАЕ та Academi план операції проти Катару до сих пір не отримав схвалення у Вашингтону.

На території ОАЕ вже проходять службу тисячі найманців з Academi. Їхнє використання проти Дохи вірогідно мало відбутися у червні 2017 року, ще до того, як арабський квартет (КСА, ОАЕ, АРЄ та Бахрейн) оголосив про політику ізоляції та блокади Катару. Чернетка операції цілком узгоджена з Білим домом, але фінального зеленого світла від Дональда Трампа план вторгнення до Катару так і не отримав. В уряді ОАЕ до сих пір не дали коментарів щодо оголошених обвинувачень.

За інформацією обізнаного з проблемою джерела в регіоні, іноземні найманці проходили тренування на еміратській військовій базі в Ліва (Liwa Air Base). При цьому джерело стверджує, що Academi вже провела тренування 15000 найманців, в основному з Колумбії та інших держав Латинської Америки (Панама, Сальвадор). Переважна більшість найманців в ОАЕ є вихідцями з Революційних збройних сил Колумбії (FARC).

Як відомо, FARC в червні 2016 року уклало мирну угоду з урядом колумбійського президента Хуана Мануеля Сантоса. Таким чином була завершена громадянська війна в країні, що тривала з 1964 року. За це Сантос торік отримав Нобелівську премію миру. Отже, близько 10000 бойовиків FARC лишилися без роботи. Якщо на батьківщині латиноамериканські найманці отримують по $400 на місяць, то в ОАЕ їх платня складає $2000-3000. Принаймні таку інформацію повідомив колумбійський офіцер, який проходив службу в Ємені та воював на боці антихуситських сил.

Уряд Абу-Дабі з 2015 року використовує найманців з колишнього Blackwater у єменській війні. В поточному році вони зазнали низку істотних поразок, що спричинило втрату ОАЕ частини важливих позицій.

Розкриття плану інтервенції до Катару за допомогою найманців засвідчує, що сусідні держави до сих пір далекі від початку конструктивного діалогу з Дохою. Попри значний рівень консолідації катарського суспільства та розміщення у Катарі турецьких військових, арабський квартет не полишає надії силою скинути правлячий уряд емірату на чолі з еміром шейхом Тамімом аль-Тані. Це прагнення і далі продовжує вносити глибокий розкол в середини арабського світу та значно послаблює його.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка