PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мазурчак
Автор: Олександр Мазурчак

Наш край вимагає негайно повернути контроль цін

 Якщо уряд не відновить державне регулювання цін на продукти харчування, восени зростання цін “з’їсть” обіцяне владою підняття пенсій та мінімальних зарплат.

Підвищення тарифів на енерго- і водопостачання для виробників та cкасування державного регулювання цін спровокувало повзуче підняття цін на продукти харчування. У результаті чого за півроку значно подорожчала 21 позиція із 23 у списку соціальних продуктів харчування. Уряд має негайно втрутитись у ситуацію ціноутворення та поновити державне регулювання цін.

За шість місяців відбулося стрімке здорожчання свинини і яловичини, відповідно – на 24,5 та 17,5 грн. Зараз кілограм свинини можна купити за середньою ціною 97 грн, а яловичини – 104 грн. Харчування м’ясом та м’ясними виробами стає все більш недоступним для багатьох українців. Через невдалу політику уряду пенсіонери сьогодні можуть собі дозволити лише хліб та яйця.

До таких катастрофічних наслідків призвели дії уряду на догоду МВФ. В очікуванні обіцяного МВФ підвищення тарифів на енергопостачання та комунальні послуги, виробники продуктів харчування та роздрібні мережі заздалегідь включили витрати на зберігання товарів в оптову та роздрібну ціну. Уряд мав це передбачити та вжити заходів. Ще маючи можливість впливати на ціни уряд цього не робив: фактично державне регулювання цін не працювало протягом останніх півроку.

Наш край вимагає від уряду повернутися до реального регулювання цін на соціальні продукти харчування та поновити відповідну постанову. Інакше обіцяне урядом підняття пенсій та мінімальних заробітних плат восени “з’їсть” ще більше зростання цін на продукти харчування.

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка