PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Сергій Костира
Автор: Сергій Костира

Обшуки в РИА Новости-Украина: що буде далі та як попередити загрозу

Вчора працівники Служби безпеки України провели обшуки в офісі РИА Новости-Украина в Києві, підозрюючи їх у роботі з країною агресором.

Одному з представників РИА-Новости Украина інкримінують державну зраду. Покарання за такий злочин передбачено ст. 111 КК України від 10 до 15 років позбавлення волі. За таку категорію злочину – це абсолютно адекватна міра покарання, оскільки він вважається особливо тяжким.

Читайте:  Обшуки в РИА Новости-Украина: СБУ розкрила підконтрольні РФ медіаструктури

Чому ж досі стаються подібні ситуації

Проблема в структурі держави. З 2014 року Служба безпеки України навчилася працювати та не ловити шпигунів у кукурудзі, а реально отримувати інформацію, відповідно з нею працюючи.

Те саме з іншими інституціями державних органів. В Україні існує Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення. Зважаючи на останні події, її робота ставиться під сумнів.

З початком настання напружених відносин між Україною та Російською Федерацією, Національна рада керуючись своєю інформацією, повинна була провести переатестацію, перевірку тих ЗМІ, які мали певне відношення з РФ. Після чого повинна була скасувати ліцензії та дозволи, що суттєво би зменшило вплив Росії на території України.

Всі говорять, що ведеться активна боротьба з країною-агресором, проте подібні ситуації повинні були викорінитись ще з початком військових дій на території нашої країни. Головна проблема в тому, що реагування відбувається виключно на наслідки, а не на попередження. Відсутні профілактичні методи боротьби, що дозволяє країні-агресору вести свою діяльність на території України.

Читайте: Справа РИА-Новости Украина: Луценко продемонстрував докази держзради

В даній ситуації реакція СБУ була адекватна. Обшук – це міра, яка застосовується як слідча дія, для отримання додаткової інформації чи доказової бази. Вона проходить виключно таємно після отримання дозволу суду. Оперативні співробітники СБУ разом зі слідчими та свідками проводять обшуки.

Інформація про те, що слідчі дії велись незаконно, виглядає абсурдним. Насправді, за законом під час проведення подібних слідчих дій, ніхто не має право покидати приміщення чи заходити до нього. Кожен, хто безпосередньо знаходиться в момент обшуку, повинен вимикати телефон. Якщо особі залишити телефон, вона може попередити спільників.

Тому абсолютно законним зі сторони СБУ є перешкоджання подібним діям.

На даний момент головним є подальші дії прокуратури та суду. Вони повинні мати такі ж наміри як СБУ, аби в законному порядку винести покарання, а не відпустити зловмисників під домашній арешт. Якщо всі ці рівні спрацюють в комплексі, а представники РИА-Новости Украина будуть позбавлені волі на 15 років, як того вимагає закон, то інші зрозуміють, що співпраця з РФ може мати серйозні наслідки.

Читайте:  СБУ проводить 5 обшуків у приміщеннях РИА Новости-Украина

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка