Київське Динамо розпочало єврокубковий сезон із поразки. У першому матчі третього кваліфайраунду Ліги конференцій підопічні Мірчі Луческу на виїзді поступилися грецькому Арісу – 0:1.
Проте у цьому протистоянні зіграно лише перший тайм. І у матчі-відповіді у динамівців залишається щонайменше п’ять причин пройти греків.
Аріс – не Панатінаїкос
Поважати, але не переоцінювати. Грецький Аріс не видав чогось надзвичайного у протистоянні проти київського Динамо. Швидше, навпаки, підопічні Мірчі Луческу зіграли нижче від своїх можливостей.
Так, у греків є досвідчені виконавці на кшталт Руппа, Морона, Монтої, чи Даріди. Є футболісти, які мають досвід виступів в Україні: Матарріта, який змагався за Дніпро-1, та Джурасек, який захищав кольори донецького Шахтаря. Проте до Аріса ці гравці у своїх клубах не грали роль першої скрипки.
Виступ Аріса у попередній дуелі кваліфікації також не вразив. Скромний вірменський Арарат греки подолали з величезним скрипом.
У гостях команда Апостолоса Терзіса зіграла внічию 1:1, а вдома змогла здобути мінімальну перемогу – 1:0. Проте на внутрішній арені Аріс важко грає проти фаворитів. Приміром, проти Панатінаїкоса команда з Салоніків у цьому році провела три матчі та лише в одному змогла вибороти нічию, а інші – програла.
Мінус логістика
Через війну у представників України в єврокубках непроста ситуація з логістикою. Особливо це стосується дальніх виїздів. Тут можна погодитися з головним тренером Динамо, який говорив про це до гри.
13 годин у поїзді до Чернівців, 4 години в автобусі команда їхала до Сучави, а потім ще 2,5 години летіла до Салонік. Довга дорога – це вагомий контраргумент, коли команда входить у сезон. Про це добре вже знає Ворскла, яка минулого тижня програла в Грузії Ділі.
За тиждень матч-відповідь між Динамо й Арісом відбудеться в Бухаресті. У команди не буде такого важкого переїзду, тож на стадіоні Рапід-Джулешті динамівці будуть в зовсім інших кондиціях. Та й підтримка трибун очікується на користь Динамо, як з боку українців, так і румунів, адже Мірча Луческу гратиме вдома.
Успішна статистика з греками
Статистика – річ уперта. І київське Динамо має позитивний баланс зустрічей із представниками Греції в єврокубках. До зустрічі з Арісом динамівці зіграли десять матчів проти греків. У п’яти матчах українська команда перемогла, зазнавши лише однієї поразки. Ще чотири матчі завершилися нічиєю.
Окремим пунктом можна означити те, де матчі проводилися. Так, у своїй небагатій єврокубковій історії Аріс виграв усі чотири останні домашні матчі у кваліфікаціях.
Тоді як Динамо, навпаки, не змогло виграти жодного з останніх чотирьох виїзних матчів у єврокубках. Тому все зводиться до того, що матч-відповідь буде окремим розділом у протистоянні Аріса та Динамо.
Досвід Луческу
Румунський фахівець вміє вирішувати складні турнірні завдання. Мірча Луческу це доводив, тренуючи турецькі Галатасарай і Бешикташ, донецький Шахтар та міланський Інтер. Містер вміє проводити роботу над помилками й повертати гру в інше русло.
У першому матчі грекам вдалося перемогти, насамперед, в емоційному плані. Аріс збивав темп матчу тоді, коли це було потрібно. Частіше вичікував моменту. Динамо ж програло багато боротьби.
А активізувалися динамівці лише тоді, коли лише пропустили м’яч. Двічі бив Шапаренко і хороший момент змарнував Ярмоленко. Інакше кажучи, у протистоянні з Арісом рука тренера має зіграти вирішальну роль.
Різниця в класі та вирішення питання оборони
До матчу проти Аріса кияни підходили у переможному настрої. В УПЛ Динамо стартувало з двох перемог і відвантажило по чотири м’ячі Минаю та Оболоні. А в Греції щось пішло не так.
Можливо, Беніто не виправдав довіру тренерського штабу, а в лідерів Шапаренка та Ярмоленка просто не пішла гра. Але факт залишається незмінним – в атаці Динамо є гравці, які роблять різницю.
Звісно, найслабшою ланкою команди Мірчі Луческу є оборона. У двох матчах УПЛ динамівці пропустили тричі. А у поєдинку проти Аріса питань немає лише до Бущана. Тому вирішення цієї прогалини дозволить розраховувати на продовження єврокубкової боротьби.
