PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мусієнко
Автор: Олександр Мусієнко

Рішення ПАРЄ дозволило позиватися до РФ за знищене майно на Донбасі

Вчора Парламентська асамблея Ради Європи визнала контроль Росії над частиною території українського Донбасу.

Проте, в ухваленій Резолюції ПАРЄ немає слова “окупація”, натомість вживається термін “території під ефективним контролем Російської Федерації”.

Дійсно “ефективний контроль території” є одним із елементів стану окупації. Це дає можливість постраждалим громадянам внаслідок російської агресії звертатись до Європейського Суду із прав людини із позовами до Російської Федерації про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок агресії.

Такі прецеденти вже існують, наприклад, коли Росію звинуватили за закриття молдовських шкіл в Придністров’ї, там якраз було вжито термін “ефективний контроль за територією Придністров’я”.

Читайте: Війна на Донбасі: ПАРЄ визнала окупацію Росією

Однак стану, визначеного як “ефективний контроль”, може бути недостатньо для інших організацій, наприклад, для Міжнародного Суду ООН, де розглядається позов України до Росії по двом конвенціям: “запобіганню расової дискримінації” та “протидії фінансуванню тероризму”.

Раніше, 23 січня 2018 року в Резолюції ПАРЄ №2198 було вжито термін “окуповані території Донецької та Луганської областей”, однак не вказано ким саме ці території окуповані, що ускладнювало притягнення до відповідальності саме Росії.

Зараз же, незважаючи на термін “ефективний контроль”, конкретизована саме РФ, що дає змогу позиватись громадянам, що постраждали внаслідок агресії, саме до Росії.

Без сумніву закріплення такого терміну в резолюції є важливим, хоч підкреслюю, це не окупація, а лише один із елементів окупації.

Незважаючи на ухвалену резолюцію та інші минулі документи, Росія виконувати їх не буде. РФ фактично ігнорує багато рішень Європейського Суду із прав людини, незважаючи на це, не можна “опускати рук” і роботу по притягненню агресора до міжнародної відповідальності слід продовжувати.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка