PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Мішин
Автор: Олександр Мішин

Сенегал вторгся в Гамбію: що це означає

Сенегамбія 2.0.

Військова операція ЕКОВАС під кодовою назвою Restoring democracy в Гамбії отримала переважно позитивні оцінки з боку держав Заходу та частини африканських країн. Осторонь стоїть Королівство Марокко.

19 січня король Марокко Мохаммад VI передав президенту Сенегалу Мекі Салю послання в якому зазначив, що їхні країни є союзниками, але Рабат відмовляється підтримати будь-яку військову інтервенцію до Гамбії. Отже, Марокко кидає виклик посиленню домінування Сенегалу та Нігерії в регіоні Західної Африки.

Марокканців непокоїть ситуація, що між новообраним президентом Гамбії Барроу та урядом Сенегалу може бути таємна домовленість про поглиблення інтеграційних зв’язків між країнами, і навіть формування de facto конфедеративного союзу, в якому домінуватиме Сенегал. Тобто нової редакції проекту Конфедерація Сенегамбія, що існував в період 1981-1989 рр.

  • Самба Саньянг - ідеолог побудови комуністичної Гамбії
  • Абду Діуф - президент Сенегалу, батько проекту "Сенегамбія"
  • Дауда Джавара - перший президент Гамбії. досі живий та здоровий.
  • Джавара та Секу Туре.
Сенегал вторгся в Гамбію: що це означає / 5 фотографий

У будь-якому випадку інтервенція ЕКОВАС спричинить обмеження суверенітету Гамбії, і її остаточне закріплення в орбіті впливу Сенегалу шляхом встановлення контролю над силовими структурами країни.

Читайте:  Війна у Південному Судані: неочевидно драматичні паралелі з Україною

Марокканські ЗМІ підкреслюють, що батько короля Мохаммада VI – король Хасан II в 1981 році всіляко підтримав інтервенцію Сенегалу до Гамбії з метою придушення військового перевороту, що був організований Революційною народно-соціалістичною партією та офіцерами-ліваками. Тоді на 6 днів владу в країні захопила Національна революційна рада на чолі з Кукої Самбою Саньянгом. Була проголошена диктатура пролетаріату та орієнтація на СРСР. З метою відновлення режиму президента Дауда Джавари сенегальцями була здійснена військова інтервеція. Марокканці допомогли сенегальцям авіацією та фінансовими вливаннями. Сенегальська армія, що окупувала Гамбію змусила уряд Джавари укласти договір про створення конфедеративної держави – Сенегамбії. Президент Сенегалу Діуф став головою Конфедерації, а президент Гамбії Джавара – віце-президентом.

Читайте: Війна Ефіопії та Еритреї: перша російсько-українська

Гамбія, по суті, стала колонією Сенегалу, що викликало неприйняття та спротив місцевого населення, яке боялося втрати власну ідентичність.

Відмова Гамбії в 1989 році утворити митний союз з Сенегалом спричинило розпад Сенегамбії.

Щодо поточних подій в Гамбії, то інтервеція ЕКОВАС вкрай вигідна Сенегалу в плані розширення своєї сфери впливу в Західній Африці. Особливо на порозі реалізації великих економічних та транспортних проектів, що мають змінити обличчя простору від Марокко до Нігерії.

Нагадаємо, Факти ICTV писали, що після вторгнення в Гамбію війська Сенегалу взяли тайм-аут, аби мирно вирішити ситуацію.

Джерело: Facebook.com

Теги:
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка