PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Андріан Прокіп
Автор: Андріан Прокіп

Ціни на вугілля та електроенергію: причини підвищення та чого чекати українцям

15 травня ціни на вугілля у Європі підвищились до рекордного рівня, $90,65 за тонну. Проте, порівнюючи із цінами протягом останнього десятиліття, це далеко не найвища ціна.

Однією з причин нинішнього підвищення ціни є сезонний чинник.

З кінця травня та початку червня розпочинається період закупівлі ресурсу для формування складських запасів на зимовий період. Таке підвищення попиту об’єктивно зумовлює сезонне зростання ціни вугілля.

Читайте: Сайт Міненерговугілля зламали – хакери вимагають викуп

Інша причина, яка підвищує попит на ресурс зараз, а відтак і його ціну – температурні режими. Температура в літні періоди зростають щороку, що супроводжується поширенням використання систем кондиціонування та охолодження повітря.

В кінцевому рахунку це зумовлює зростання споживання електроенергії влітку, а відповідно попиту та ціни на енергетичні ресурси.

Враховуючи, що причинами підвищення ціни на енергоносії є сезонне коливання, а суттєвого росту середньорічної ціни вугілля до кінця року не очікується, то чекати кардинального вплив на ціну в Україні не варто. Вкрай сумнівно, що на ринках вугілля складуться такі умови, які призведуть до суттєвого перевищення середньорічної ціни.

Читайте: Розрив економічних відносин з Росією: чому тільки зараз

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка